DEN ARCHITEKTURY | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

DEN ARCHITEKTURY


Termín: 29.09.2017 17:00 - 01.10.2017 18:00
Místo: Kolín

Každým rokem probíhá celorepublikový festival „Den architektury“, který připravuje Spolek Kruh ve spolupráci s lokálními organizacemi, inciativami a jednotlivci. Letos bude probíhat již sedmý ročník!

V Kolíně se ukuteční 29. září a 1. října.

Festival, jehož program v cca 60 ti městech a obcích naleznete na webu: www.denarchitektury.cz, nabídne svým návštěvníkům možnost dostat se do jindy nepřístupných staveb, možnost nechat se zdarma a unikátně provázet architekty, teoretiky, historiky a milovníky architektury. Hlavním letošním tématem bude „Voda“, která představuje nenahraditelný zdroj, ale umí být i živlem nebezpečným a ničivým. Dobré soužití města a obce s vodou, řekou a krajinou je tedy dalším podtématem... spolu s kvalitní současnou, moderní i historickou architekturou.

Součástí festivalu je letos, již tradičně, také město Kolín. Lokální spolupořadatelé: platforma KOarch.cz a letos i Architekt města.

KOLÍN – BARIÉRA MĚSTA
Kolín: bariéra města je projekt, který představí studentské projekty ateliéru Cikán z FA ČVUT. Průtahu v Jaselské ulici, jeho problémům a nástrahám jsme se věnovali v minulých ročnících a nyní spolu s FA ČVUT bychom rádi představili možnosti na proměnu této ulice v městskou třídu.
Sraz: pá 29. 9., 17.00, Galerie v Zahradě, Sokolská 24
kontakt: ZUŠ Kolín, FA ČVUT ateliér doc. Cikána, platforma KOarch

KOLÍN – POTKALI SE U KOLÍNA
Potkali se u Kolína aneb Kolín pro Pražáky je procházka s městským architektem Davidem Mateáskem i pro ne-Kolíňáky (historické centrum královského města, židovská čtvrť „Jeruzalém na Labi“ se synagogou, příklady moderní architektury (J. Fragner, J. Freiwald ad.)
Sraz: ne 1. 10., 13.00, Karlovo náměstí, u kašny
kontakt: Ing. arch. MgA. David Mateásko, architekt města Kolína

KOLÍN – PŘEMÝŠLENÍ NAD KOSTELEM
Kostel Všech svatých u kolínského nádraží ve své historii mnohokrát chátral. Osudný byl čtvrtý spojenecký nálet na Kolín dne 18. 4. 1945, při němž byl kostel přímo zasažen leteckou bombou. Spolu se studenty FUA TUL budeme během procházky a následné diskuse přemýšlet nad tím, jaký smysl by tento kostel mohl mít v dnešní době.
Sraz: ne 1. 10., 16.00, Pod Hroby 82
kontakt: Ing. arch. Vojtěch Ertl, platforma KOarch Zobrazit další

Vstupné je ZDARMA


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Přílohy

Den architektury_mestsky_plakat_A3-DA17_final+kolin (282,3 kB)