MFB - Mezinárodní festival běhu - 10. ročník | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

MFB - Mezinárodní festival běhu - 10. ročník


Termín: 12.06.2021 08:00 - 12.06.2021 17:00
Místo: Kolín

Potkáme se u Kolína podesáté!

X. Mezinárodní festival běhu 2021 v Kolíně, v Poděbradech, na Labi a v přilehlých luzích.

V sobotu 12. června proběhne se spoustou novinek již X. mezinárodní festival běhu - MFB. Běžecké závody na tratích MFB MarathOn LABE, 1/2marathOn a 10 km pro ženy a muže opět doplní VOLNO Dlouhá míle, speciální trať v délce 1,9 km pro každého. Závodníci navíc svou účastí pomohou rodinám dětí s poruchou autistického spektra, středisku respitní péče VOLNO.

Amfiteátr na Kmochově ostrově v Kolíně tradičně poskytne závodníkům příjemné prostředí ve stínu stromů před startovním výstřelem a po zdolání tratí:

  • Marathonci se vydají na trať v 9:00h z Bartolomějského návrší a přes ponton a lužní lesy se dostanou do Poděbrad.
  • V 10:00h je budou následovat závodníci registrovaní v závodech 10 km a Dlouhá Míle (1,9km).
  • 1/2marathOn startuje v 10h na levém břehu řeky Labe v Poděbradech naproti zámku.

Cílová rovinka všech tratí je na Kmochově ostrově a cílovou pásku borci protnou v bráně amfiteátru.

VOLNO Dlouhá míle, speciální závod v délce 1,9km se koná pod patronací Střediska respitní péče VOLNO, z.ú. v Kolíně, které podporuje rodiny pečující o děti a mladé dospělé s autismem. Výtěžek ze startovného Dlouhé míle bude určen pro středisko VOLNO, z.ú., které pro stupně vítězů vyrobí originální pamětní medaile z keramiky.

Sportovní vrchol

Titul na marathonských tratích obhajují domácí atleti Petr Harnoš a Iva Kroužilová. Podaří se jim triumfy na inovovaných tratích obhájit? Komu bude dočasně patřit originální putovní marathonská trofej? Uvidíme! Důležité však je, že každý závodník svou registrací pomůže dobré věci → 50,-Kč ze startovného je určeno dětem ve Volnu na nákup rehabilitačních pomůcek!

MFB MarathOn LABE je letos poprvé v okruhovém formátu díky skutečnosti, že část levého břehu řeky Labe mezi Dolehájem a Pňovským luhem se změnila k nepoznání. A také díky novému spojení břehu Kmochova ostrova s levým břehem řeky Labe po pontonové lávce. Na MFB se stále můžeme těšit na něco nového!

Přijďte závodníky na MFB povzbudit!

Více info s registrací online na www.kolinska14.cz / facebook: #potkameseukolina Kontakt pro média: Ing. Leoš Bešťák / leos.bestak@gmail.com / 724719722; VOLNO, informace o poskytovaných službách: Středisko respitní péče VOLNO, z.ú., Rimavské Soboty 923, 280 02 Kolín 2, email: volno@email.cz, www.volno-os.cz


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Přílohy

MFB_2021-leták-A4 (885,4 kB)