Putovní výstava "Lékařů bez hranic zblízka" nabízí možnost nahlédnout do misí | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Putovní výstava "Lékařů bez hranic zblízka" nabízí možnost nahlédnout do misí


Termín: 27.04.2018 00:00 - 30.04.2018 00:00
Místo: Karlovo náměstí

Jak vypadá pomoc během přírodní katastrofy? Co se děje při epidemii eboly? Proč mají některé podvyživené děti nafouklá břicha? Jak chutná terapeutická pasta k léčbě dětské podvýživy? Co kreslí děti v uprchlických táborech či ve válce? Na tyto a mnohé další otázky poskytuje odpovědi putovní výstava nazvaná Lékaři bez hranic zblízka, která navštíví řadu českých měst.

Lékaři bez hranic mají dvě poslání. Jedním je poskytování zdravotní péče tam, kde je nedostupná. Tím druhým je přinášet o tom svědectví. A právě názorně přiblížit práci organizace, ale i krizové situace či podmínky, v nichž žijí miliony lidí, se snaží interaktivní výstava „Lékaři bez hranic zblízka“.

Expozice tvoří dva stany, které používají Lékaři bez hranic na některých misích. Návštěvníci si je budou moci procházet a průvodci jim přiblíží, jak vypadá intervence v případě přírodních katastrof, boj s epidemiemi (s krvácivou horečkou ebola), psychosociální pomoc lidem prchajícím z domovů kvůli válkám, nepokojům, přírodním katastrofám, extrémní chudobě, nebo jak se léčí podvýživa. Pro lepší názornost mohou zájemci ochutnat terapeutickou pastu k léčbě dětské podvýživy, vyzkoušet triáž, masáž srdce, nebo díky brýlím na virtuální realitu nahlédnout například do uprchlického tábora Domíz v Iráku.

Vstup je zdarma. „Stejně jako je bezplatná péče, kterou poskytujeme pacientům v našich projektech. Naše pomoc je neutrální a nestranná, striktně ctíme zásady lékařské etiky a ošetřujeme všechny bez ohledu na rasu, náboženství nebo politické přesvědčení. Tyto hodnoty se za 46 let našeho fungování nezměnily“, přibližuje Pavel Gruber, ředitel české kanceláře Lékařů bez hranic.
Výstava Lékařů bez hranic navštíví postupně vybraná města České republiky. V letošním roce organizace plánuje zavítat do dvaceti měst Středočeského, Plzeňského a Jihočeského kraje. Nejdříve zamíří do Benešova (22. – 25. dubna) a poté budou následovat mimo jiné i Kolín 27.4. - 30.4.2018. Nad výstavou v Kolíně převzal záštitu místostarosta Michael Kašpar.
Lékaři bez hranic jsou jednou z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě. Poskytují odbornou zdravotnickou pomoc ve více než 70 zemích světa, a to tam, kde se jí nedostává. Působí v oblastech postižených ozbrojenými konflikty, epidemiemi či přírodními katastrofami a poskytují pomoc lidem, kteří jsou z různých důvodů vyloučeni ze systému zdravotní péče. Lékaři bez hranic přinášejí také svědectví o situaci lidí v nouzi a příčinách krizí.


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

IMG_4433
IMG_4449
IMG_4492
IMG_4687