Česko-německé jaro v Kolíně | mukolin.cz

Česko-německé jaro v Kolíně

Při příležitosti 20. výročí česko-německé deklarace o vzájemných vztazích podepsané dne 21. ledna 1997 proběhlo v období od dubna do června Česko-německé kulturní jaro.
17.05.2017 16:15

Město Kolín, které před více jak 50 lety navázalo partnerství s německým městem Kamenz, se projektu také účastnilo. Ve dnech 2.-14. 5. byl  pro veřejnost připraven bohatý kulturní program, do kterého se zapojilo hned několik kolínských institucí. Město Kolín přivítalo delegaci dětí, které bojovaly o medaile s dětmi z kolínského plaveckého oddílu  a zástupce knihovny z partnerského města Kamenz. Občané mohli v rámci projektu navštívit koncert Kolínské filharmonie v chrámu sv. Bartoloměje, dále koncert vážné hudby a představení publikace „ROVINÁM RODNÝM náleží písně mé…“ v synagoze. V několika restauracích bylo možné ochutnat německé speciality. Do projektu byly zapojeny i mateřské a základní školy. Pro milovníky kina byl připraven týden německého filmu. Kdo si chtěl oprášit němčinu, mohl navštívit kurzy německého jazyka.

Oddělení marketingu a propagace

jaro4 jaro5 jaro6 jaro7 jaro jaro jaro1 jaro2 jaro3