Veřejnost vybírá nejchytřejší radnici - hlasujte! | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Veřejnost vybírá nejchytřejší radnici - hlasujte!

Rozvoji konceptu Smart City v ČR se věnuje Úřad vlády České republiky. Informuje širokou veřejnost o již uskutečněných úspěšných projektech a jejich přínosech pro občany. S cílem inspirovat a současně motivovat i další města a obce k rozvoji digitalizace veřejné správy vyhlásil v roce 2017 první ročník soutěže Chytrá radnice.
12.09.2017 11:50
(Aktualizováno: 12.9.2017 11:50)
Počet zhlédnutí: 142
PDF E-mail Print

Soutěž podchytí, vyhodnotí a ocení nejlepší chytrá řešení v oblasti veřejné správy a samosprávy využívající moderní digitální technologie.

Město Kolín se do této soutěže přihlásilo  se třemi projekty:

Chytrý Kolín - V rámci odpadového hospodářství provozujeme portál https://kolin.smartcity.cz/public/, tam si lidé mohou zjistit, kde se nachází kontejnery na tříděný odpad, jak je každý jednotlivý aktuálně zaplněn, a kdy bude další svoz.

Chytré parkování - Spustili jsme projekt chytrého parkování. Je možné zkontrolovat na webu, v aplikaci i reálně v ulicích zaplněnost parkoviště. Aplikace do telefonu Vám ukáže, kde stojíte, kolik budete platit a stiskem zaplatíte. Pokud se blíží konec parkování, upozorní Vás a lze si na dálku parkování prodloužit. smart4city.cz/

Kolínská chytrá klíčenka - Kolínská chytrá klíčenka pro ZŠ. Malá karta fungující jako dobíjecí kreditka, bude platit ve školní jídelně, u vstupu do školy, pro platbu v MHD, Knihovně, kině, Vodním světě atd. Jako první v ČR.

Podpořit kolínské projekty můžete svým hlasem zde: http://www.chytra-radnice.cz/soutez/mesto/kolin
Každý může hlasovat pouze jednou, anketa se uzavře 29. září.

Odborná porota z řad organizátorů, akademické obce i partnerů, které předsedá ekonom Pavel Kysilka, v současnosti vyhodnocuje projekty z hlediska originality, efektivity a celkového přínosu. „Zavádění moderních technologií do řízení měst a obcí není samoúčelné – smysl má tehdy, když napomáhá efektivnějšímu provozu, anebo usnadňuje život občanů. Považuji proto za skvělé, že soutěž Chytrá radnice umožňuje občanům posoudit přínosy jednotlivých projektů a podpořit je svým hlasem. Bude zajímavé sledovat, jak se názory poroty prolnou s míněním širokého publika," říká Pavel Kysilka.

Vítězové jednotlivých kategorií včetně držitele Ceny veřejnosti budou vyhlášeni 11. října.

Hlavním cílem soutěže je vytvořit platformu pro vzájemné porovnání nápadů, projektů a chytrých řešení. Organizátoři chtějí rovněž zviditelnit aktivitu municipalit i soukromých subjektů realizující veřejné zakázky z oblasti Smart Cities a ocenit zavádění moderních technologií do každodenního života měst a obcí. Největší zastoupení v počtu přihlášených projektů má kategorie e-úřad, následuje životní prostředí, veřejná a individuální doprava a energetika. Tři kategorie jsou průřezové a jednou z nich je i Cena veřejnosti.                                                                

Další informace o soutěži Chytrá radnice naleznete na www.chytra-radnice.cz.

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a propagace

Obrázky

chytrá radnice_Banner_Hlasovani_verejnosti_500x500