Hlasujte pro nejlepší studentský nápad na zlepšení škol v Kolíně | mukolin.cz

Hlasujte pro nejlepší studentský nápad na zlepšení škol v Kolíně

Jak by měla vypadat střední škola, do které se studenti těší? Co by v ní nemělo chybět? Co by se dalo vylepšit? Soutěž Lepší místo ve škole je v plném proudu. Veřejnost může od středy 6. prosince do neděle 17. prosince posílat své hlasy a podílet se tak na vylepšení kolínských středních škol.
06.12.2017 13:34

Studenti soutěží o 2 x 50 000 korun na dva nejlepší nápady, jejichž realizaci finančně podpoří společnosti TPCA, Yusen Logistics, Gefco a město Kolín. Organizátorem projektu je Lepší místo.

Hlasovat můžete na https://www.lepsimisto.cz/info/projekt/51.

Vybudovat ze studovny jídelnu, vytvořit odpočinkovou místnost pro autistické spolužáky, zařídit technickou laboratoř nebo využít školní dvůr ke studiu a odpočinku. To je jen několik nápadů, které dorazily od studentů kolínských středních škol. Do soutěže se zapojili studenti Střední průmyslové školy strojírenské, Obchodní akademie, Odborné střední školy podnikatelské a SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín. Přes aplikaci Lepší místo dorazilo celkem 74 různých podnětů, do finále postoupily z každé školy tři vybrané nápady.

Studenti postupně procházejí několika fázemi projektu. Učí se vnímat své okolí a přemýšlet o něm v nové perspektivě. Kladou si otázku, jak by mohli prostor, ve kterém se pohybují, zlepšit. „V tuto chvíli týmy z jednotlivých škol zpracovávají vybrané nápady do PPT prezentací, jejichž cílem je samozřejmě zaujmout veřejnost i porotu a vyhrát. Neméně důležité je ale i to, že mladí lidé projdou celým projektovým procesem a získají nové dovednosti pro budoucí úspěšné studium a kariéru, např. schopnost týmové spolupráce, vypracování rámcového rozpočtu nebo prezentace projektu,“ doplňuje Kamila Drtilová z Lepšího místa.

Veřejná finální prezentace se uskuteční před nezávislou porotou složenou z partnerů podporujících Lepší místo ve škole v pátek 26. ledna v kolínském CEROPu. Na základě veřejného hlasování a hlasování poroty pak budou vyhodnoceny dva nejlepší nápady, které získají dvakrát 50 tisíc korun na realizaci od finančních parterů TPCA, Yusen Logistics, Gefco a město Kolín.

Zajímá vás, jaké nápady postoupily do finále? Chcete poslat svůj hlas? Buďte u toho s námi a sledujte Lepší místo ve škole.

www.facebook.com/lepsimisto; www.lepsimisto.cz

Oddělení marketingu a propagace