Již šestý kurz sebeobrany pro ženy ukončen | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Již šestý kurz sebeobrany pro ženy ukončen

Ignorovat možná rizika není rozumné ani chytré! Znáte ten pocit úzkosti, když se vracíte večer domů? Ten nepříjemný pocit, že jde možná někdo za Vámi? A proto dalších 25 žen absolvovalo kurz sebeobrany pod vedením zkušených policistů.
27.04.2018 13:37
Počet zhlédnutí: 905
PDF E-mail Print

Zkušení instruktoři Policie ČR se v hodinách zaměřovali na to, jak zhodnotit rizika a jak se zachovat v neočekávaných situacích. Každé možné nebezpečí bylo rozebíráno do detailů, každá situace byla vytvářena tak, aby absolventky kurzu získaly skutečnou představu o rizicích a reakcích na ně.

Prevence a správné zhodnocení situace je pro Vaše bezpečí to nejdůležitější.

Lekce byly věnovány předcházení sebeobranným situacím, úplným základům sebeobrany, použití běžných i improvizovaných obranných prostředků. Hlavním výstupem byla manipulace a použití vybraného obranného spreje. Posláním kurzu nebylo naučit se fyzicky ubránit nebo zlikvidovat protivníka. Důležité bylo naučit ženy „sebeochrannému myšlení“. Tedy jak identifikovat nebezpečné situace, místa a lidi tak, aby se mohly případnému nebezpečí vyhnout. Takto uvažující žena, je na situaci lépe připravena, dokáže aktivovat taktické myšlení a má mnohem více času reagovat, ať už sebeobrannými dovednostmi nebo jinými prostředky.

Slavnostní ukončení kurzu proběhlo dne 26. dubna 2018 v prostorách Městského úřadu Kolín. Každá z účastnic obdržela certifikát o absolvování kuru sebeobrany a pepřový obranný sprej. Všem dívkám a ženám, které kurz sebeobrany absolvovaly, gratulujeme a vyslovuje obdiv nad jejich pílí a odvahou.

Tento kurz pořádalo opět město Kolín s Policií ČR v rámci projektu Bezpečný Kolín a díky podpoře ze strany Ministerstva vnitra (program Prevence kriminality) byl zcela ZDARMA.

Videoreportáž z průběhu kuru naleznete na youtube kanálu města Kolína

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

DSC02403 DSC02418 DSC02433