Radní navštívili Zibohlavy | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Radní navštívili Zibohlavy

V pondělí 14. května navštívila Rada města Kolína spolu s vedoucími odborů MěÚ Kolín příměstskou část Zibohlavy.
15.05.2018 11:01
Počet zhlédnutí: 705
PDF E-mail Print

Po prohlídce Zibohlav, během které se přímo na místě diskutovalo o několika problematických místech, následovalo setkání s občany v kulturním domě.

Asi čtyřicet občanů přišlo s radními prodiskutovat aktuální témata: kanalizaci, dopravu v obci, rozhlas či rekonstrukce chodníků … Během debaty byli občané informováni, že právě probíhá výběrové řízení na zhotovitele zakázky "oprava hřbitovní zdi" a ze strany města byla přislíbena na tuto investiční akci dotace ve výši 200 tis. Kč.  Dětské hřiště v Zibohlavech bylo v poslední době rekonstruováno, doplněno o další herní prvky a byla přislíbena oprava oplocení hřiště. Mezi další plánované investice jsou nové chodníky v ulici Jarní a Na Slunci, revitalizace prostoru kolem kulturního domu, kde se začne již na podzim s rekonstrukcí hřiště. Dosavadní kurt se promění v multifunkční hřiště s umělým povrchem. Zibohlavští občané si přejí stejně jako občané v Sendražicích o vybudování separátního obvodu rozhlasu, který si budou moci sami editovat. Dle informací od místních obyvatel nejsou některé koncové hlásiče rozhlasu dobře slyšitelné, což město Kolín prověří a zjedná nápravu.

Další výjezdní setkání se uskuteční 4. června 2018 od 17 hodin ve Štítarech. Občané této příměstké části Kolína jsou srdečně zváni.

 

 

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

DSC02471 DSC02472 DSC02464 DSC02468