Pozvánka na seminář pro veřejnost na téma Paliativní péče | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Pozvánka na seminář pro veřejnost na téma Paliativní péče

Ve středu 20. června Vás zveme na seminář na téma Paliativní péče. seminář se koná pod záštitou místostarosty města Kolína Tomáše Růžičky v zasedací místnosti Městského úřadu v Kolíně, Karlovo náměstí 78 od 15 hodin.
12.06.2018 08:33
Počet zhlédnutí: 109
PDF E-mail Print

Jak dobře žít s nevyléčitelnou nemocí a jak dobře umřít?
Moderní medicína dosahuje skvělých výsledků. Zpřesňují se diagnostické a léčebné metody, zvyšuje se průměrná doba života, ale zároveň díky úspěšnému řešení dříve neřešitelných komplikací stoupá počet lidí trpících chronickými nemocemi. V Evropě jimi v současnosti trpí přes 80 % lidí starších 65 let. Tito nemocní se tak dožívají pokročilých stádií nemoci, kdy jsou však již naše léčebné možnosti výrazně omezené.
Paliativní péče zahrnuje komplexní podporu těmto nemocným a jejich blízkým, a to nejen v oblasti medicínské, ale také psychologické, sociální a spirituální. Hospicová péče nabízí tuto podporu lidem v posledních měsících a týdnech života. Tématem setkání bude domácí hospicová péče, tedy péče o umírající v domácím prostředí, její možnosti a limity, a její celospolečenská role v době, kdy je umírání a smrt v naší společnosti tabu. Veřejnost bude mít příležitost se seznámit s poskytováním služeb domácího hospice Srdcem, z.ú. v Kolíně.
Přednášku povede MUDr. Adam Houska, Centrum paliativní péče Praha, Cesta domů, domácí hospic Praha.

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

hands

Přílohy

POZVÁNKA_hospic_Kolín_ (125,2 kB)