PRAKTICKÉ KURZY PRO PEČUJÍCÍ – I. pololetí 2019 | mukolin.cz

PRAKTICKÉ KURZY PRO PEČUJÍCÍ – I. pololetí 2019

Diakonie ČCE institut Pečuj doma, pořádá v I. pololetí 2019 praktické kurzy pro pečující osoby. Kurzy jsou pro pečující zdarma.
11.02.2019 09:10

21. 2. 2019           13.30–17.30 hod.          Jak zvládat stres 1
4. 4. 2019             13.30–17.30 hod.          Praktické aspekty péče 1
16. 5. 2019           13.30–17.30 hod.          Jak zvládat stres 2
20. 6. 2019           13.30–17.30 hod.          Praktické aspekty péče 2

Kurzy se konají v Městském klubu seniorů na adrese Benešova 644, Kolín.

• Máte zájem, přihlaste se – přihlášky a případné dotazy jsou vyřizovány na tel.: 604 299 659 (Magdaléna Grünbecková) nebo e-mailu magdalena.grunbeckova@diakonie.cz či na níže uvedených webových stránkách.
  • Potřebujete během kurzu zajistit péči o svého blízkého – sdělte to při přihlášení a postupujte dle instrukcí níže.

Každý pečující obdrží dárek, drobné občerstvení zajištěno.

Plán na další období, včetně dalších informací pro pečující naleznete na www.mukolin.cz nebo na www.pecujdoma.cz.

Kurzy jsou financovány z ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Pečující se mohou účastnit výše uvedených kurzů a o jejich blízkého bude postaráno

Clementas Kolín, z.ú. (dříve Centrum pro seniory Kolín) a Město Kolín ve snaze pomoci pečujícím, aby se mohli účastnit praktických kurzů a setkání realizovaných projektem Pečuj doma Diakonie ČCE, nabízí možnost využití sociální služby denního stacionáře sídlícího na adrese Rimavská Sobota 923,  Kolín.

Stejně jako jsou kurzy Diakonie ČCE pro pečující bezplatné, Clementas Kolín zajistí péči o osobu blízkou po dobu účasti pečujícího na vzdělávání zdarma (v návaznosti na kapacitu denního stacionáře). V rámci této služby budou zajištěny jak základní potřeby, tak aktivizace vašeho blízkého.

Pokud vám brání možnosti využít kurz nezbytná starostlivost o vašeho blízkého v čase konání kurzu a rádi byste výše uvedené možnosti využili, postupujte následovně:

• Přihlaste se na kurz Diakonie, viz instrukce výše a na přiloženém letáku.
  • Po přihlášení neváhejte a kontaktujte Clementas Kolín – tel.: +420 777 334 419, e-mail: lucie.brozkova@clementas.cz, abyste si i zde rezervovali místo v dostatečném předstihu (o zajištění služby musí být sepsána dohoda).

Pečující potřebují naši pomoc, aby i oni péči vydrželi. Děkujeme jim za to.

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví

Plakat_Pecuj-doma

Plakat_Pecuj-doma_A3 (152,5 kB)