Kolínské kulturní léto 2019 - Michal Prokop & Framus Five | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Kolínské kulturní léto 2019 - Michal Prokop & Framus Five

První koncert Kolínského kulturního léta je tu! V neděli 30. června od 17 hodin zahraje na Karlově náměstí předkapela Hope Astronaut a poté legendární MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE.
24.06.2019 13:29
(Aktualizováno: Včera 13:29)
Počet zhlédnutí: 357
PDF E-mail Print


Framus Five se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Prapočátky skupiny lze najít už v roce 1963, ale skutečná historie pod stávajícím názvem se datuje od roku 1967, kdy se dosavadní kytarista Michal Prokop poprvé postavil k mikrofonu jako zpěvák. Svou činnost přechodně ukončila dvakrát, jednou v roce 1971 a pak v roce 1990, kdy leader Michal Prokop vstoupil do politiky. V roce 2006, po vydání desky Poprvé naposledy, Framus Five naplno obnovil svou koncertní činnost v této sestavě: Michal Prokop, Luboš Andršt - kytara, Jan Hrubý - housle, Jan Kolář - klávesy, Jiří Šíma - saxofony, zpěv, Roman Kubát Němec - trubka, Zdeněk Wimpy Tichota - basa, Pavel Razím - bicí.

 

Jako předkapela se od 17 hodin představí olomoucká indie-folk-rocková kapela Hope Astronaut.

Kapela vychází ze zahraničních folk-rockových kořenů. První EP „In Liverpool“ natočila v anglickém Liverpoolu s Tuomasem Hakkarainenem, členem finské skupiny Kaspar. Z debutové desky „Songs for Mirrors“ vzešel singl Anyone Can Shine, který zařadilo Radio Wave do pořadu Startér. Druhé album „Someone’s Missing“ pak vyšlo v distribuci Indies MG. Nejnovější „Balance in the Heights“ (2018) obsahuje osm skladeb nahraných s producentem Tomášem Neuwerthem (Kittchen, Zvíře jménem Podzim). Za své působení skupina odehrála stovku koncertů na festivalech (např. Colours of Ostrava, Fiesta, Letní Letná), se zahraničními umělci (Bee and Flower, David Kitt), na Balcony TV Prague či v zahraničí (Polsko). Frontman kapely Tomáš Krejčiřík vystupoval sólově na irském festivalu Live Mic Weekender či na newyorském The Scratcher Sessions.

VSTUP ZDARMA!
 

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

Plakat_kulturni-leto_A3 Michal Prokop_photo Peter Fülöp(3) DSC_1946_autor_Peter_Fulop Hope_Astronaut_foto