Nové kontejnery na použitý textil | mukolin.cz

Nové kontejnery na použitý textil

Ve spolupráci se společností Dimatex CS, spol. s r.o. budeme v Kolíně přidávat nové kontejnery na použitý textil.
04.07.2019 13:09

V současné době je rozmístěno 10 nových kontejnerů, lokality se zatím testují, po jejich vyhodnocení budou kontejnery umístěny trvale a budeme infromovat jejich přesnou lokalizaci.

Společnost Dimatex zajišťuje v Kolíně charitativní ekologický sběr textilu a bot. Spolupráce mezi městem Kolín a společností Dimatex trvá již od roku 2015. V souladu s městem jsme umístili sběrné nádoby na textil tak, abychom pro Vás snížili docházkovou vzdálenost ke kontejneru. Zároveň průběžně renovujeme stávající síť nádob na textil. Pomozte přispět ke zlepšení životního prostředí. Odkládejte do našich speciálních kontejnerů použitý a nepotřebný textil zabalený do igelitových tašek nebo pytlů.

Svoz nádob na textil optimalizuje inteligentní informační systém. V každé nádobě je umístěn chip. Šetříme životní prostředí, efektivně plánujeme svozové trasy a vyhodnocujeme zaplněnost kontejnerů. Jsme držitelem certifikátu ČSN EN ISO 9001:2009.

Dochází k druhotnému využití oděvů a bot s aspektem sociální služby. Provozujeme sociální šatník a pomáháme neziskovým organizacím, a to nejen materiálně ale také finančně. Z charitativního šatníku odebírají neziskové organizace ošacení, obuv, deky a jiné podle vlastních potřeb. Společnost Dimatex podpořila v roce 2018 neziskové organizace částkou přesahující 1 300 000 Kč. Spolupracujeme s Farní charitou Kolín

CNT