Den požární bezpečnosti 2019 - "Průjezdnost komunikací" | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Den požární bezpečnosti 2019 - "Průjezdnost komunikací"

Česká asociace hasičských důstojníků vyhlašuje za účelem propagace požární ochrany Den požární bezpečnosti. V letošním roce byl vyhlášen na pátek 13. září. HZS Středočeského kraje - územní odbor Kolín se zapojil do projektu s názvem „3 metry k životu“, kterým chtějí hasiči upozornit na špatnou průjezdnost v sídlištích. Kontrolu průjezdnosti komunikací a nástupních ploch zjišťovali hasiči ve spolupráci s Městskou policií. Slogan kampaně zní: „Když jde o život, přeparkovat nestihnete.“
19.09.2019 14:44
(Aktualizováno: 19.9.2019 14:44)
Počet zhlédnutí: 609
PDF E-mail Print

V 18 hodin vyjeli kolínští hasiči s vozidlem CAS 30 Tatra a velitelským automobilem Ford Ranger zejména do lokalit, kde se mohou setkat s problémem špatného dojezdu na místo události.
Hasiči projeli se zásahovými vozidly tyto ulice: Brandlova, Karlova, Dělnická, Havelcova, Komenského, Kovářská, Zámecká, Královská cesta, Kutnohorská, Parléřová, Rubešova, Nerudova, Čechovy sady, Klenovecká, Tyršova, Rimavské Soboty, Vrchlického, Seifertova, Jeronýmova a Želivského. Pouze v nově zrekonstruovaných ulicích Nerudova a Seifertova byla výborná průjezdnost. Vyhovující poloha parkovacích míst a silnice je celkově přizpůsobena požadavkům na průjezdnost zásahovými automobily na místo události.

Je tak na zamyšlení každého z nás, zda není jiná možnost, kde své vozidlo odstavit. V krizových situacích nejde o minuty ale vteřiny.

Základní zásady parkování nejen na sídlištích:

Parkovat pouze na vyznačených místech
Neparkovat na nástupních plochách pro požární techniku
Neparkovat před nadzemními i nad podzemními hydranty
Neparkovat v křižovatkách

HZS Kolín

Doporučujeme shlédnout ilustrační video:

https://www.youtube.com/watch?v=K_onKjKxoW0

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

IMG_5301 IMG_5309 IMG_5281 IMG_5282 Halko - DIO uzavírka MK ul IMG_5279