Advent v Kolíně zahájen | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Advent v Kolíně zahájen

Na první adventní neděli 1. prosince se poprvé rozsvítil kolínský vánoční strom. Stalo se tak přesně v 17 hodin v rámci odpoledního kulturního programu na Karlově náměstí.
02.12.2019 08:35
(Aktualizováno: 2.12.2019 08:35)
Počet zhlédnutí: 813
PDF E-mail Print

V rámci nedělního odpoledne zahrála country kapela Poutníci. Před pátou hodinou pozval moderátor Ondra Cikán na podium starostu města Michaela Kašpara, místostarosty Michala Najbrta a Ivetu Mikšíkovou, dále kolínského faráře Jána Halamu a zástupce automobilky TPCA, která finančně přispěla na rozsvícení stromu, Tomáše Paroubka. Starosta města spolu s panem farářem  krátce promluvili o nastávajícím adventním čase a společně zapálili první svíčku na adventním věnci.  Poté se za odpočítávání společně s dětmi konečně pro zcela zaplněné náměstí i přilehlou Kouřimskou ulici rozsvítil strom a všechna výzdoba na náměstí. 

V rámci doprovodného programu se tentokrát představili Kolínští fujaristé, mezi kterými byl např. klenotník Jan Hora či výtvarník Stanislav Pokorný. Na ploše náměstí byl k viděný živý Betlém, T.K. Arnika ukazovala dětem vánoční tradice a mezi lidmi se procházeli Andělé z Kolínské společnosti Poprávu.

Současně se stromem na náměstí se rozsvítily také další části Kolína, např. stromeček na sídlišti či na Jiráskově náměstí, a nově také svítí Pražská ulice.

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

rozsviceni_stromu-5769 rozsviceni_stromu-5780 rozsviceni_stromu-5784 rozsviceni_stromu-5704 rozsviceni_stromu-5729 rozsviceni_stromu-5749 rozsviceni_stromu-5763 rozsviceni_stromu-5786 rozsviceni_stromu-5701 - kopie