Podněty občanů z vánoční bedny přání | mukolin.cz

Podněty občanů z vánoční bedny přání

V pátek 10. ledna jsme na tiskové konferenci za přítomnosti novinářů otevřeli schránku na přání a připomínky občanů, kterou město Kolín pravidelně umisťuje pod vánoční strom.
11.01.2020 11:34
(Aktualizováno: 11.1.2020 11:34)

Většina příspěvků byla koncipována jako seznam přání či podnětů. Byly anonymní, ale nechyběly i podepsané podněty od konkrétních občanů. Nejčastěji se jednalo o připomínky k dopravní situaci ve městě, potřebě parkovacích míst či opravám komunikací. V bedně jsme nalezli i dětská přání, věříme, že ty vyslyšel Ježíšek, 57 korun a řadu poděkování za to, jak se město rozvíjí či např. za hezkou vánoční atmosféru v ulicích.

Co se týče konkrétních podnětů. Několikrát se objevil požadavek přechodu pro chodce v ulici Riegrova u Letné. Časté bylo také lepší ozvučení smuteční síně na kolínském hřbitově. Seniorům rovněž schází zábradlí u schodů vedoucích k divadlu – tuto věc již městský architekt řeší a připravuje tak, aby zábradlí bylo, bylo funkční a také korespondovalo s budovou divadla. Opakoval se také požadavek na opravu hřiště a dodání herních prvků u kojeneckého ústavu. Občanům sídliště chybí veřejné WC, pobočka pošty (to bohužel nedokážeme ovlivnit). Podnět se týkal i přiliš intenzivního osvětlení ulice Kremličkova. Problém, se kterým se potýká každé město, Kolín nevyjímaje, je parkování v centru města či u nádraží.  V tomto ohledu budeme mít pro občany dobrou zprávu, příprava stavby parkovacího domu je reálně na stole.

A jaký bude dál postup? Nyní sepíšeme seznam všech přání, udělají se kategorie podle příslušných odborů úřadu, následně se předá všem vedoucím pracovníkům a vedení města k řešení. Kde je uvedena adresa, tam samozřejmě i opdepisujeme.
Vánoční bednu přání bereme jako skvělou participaci občanů Kolína na správě města, děkujeme za všechny podněty.

bedna_prani (1 of 1)-13 bedna_prani (1 of 1)-10 bedna_prani (1 of 1) bedna_prani (1 of 1)-4 bedna_prani (1 of 1)-5 bedna_prani (1 of 1)-7 bedna_prani (1 of 1)-9