Parkuj ohleduplně – 3 metry k životu | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Parkuj ohleduplně – 3 metry k životu

Hasiči upozorňují na špatnou průjezdnost a chybějící nástupní plochy! Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje pokračuje v kampani s názvem „Parkujte ohleduplně – 3 metry k životu“. Tento projekt má za úkol poukázat na problém zhoršené průjezdnosti hasičské techniky úzkými ulicemi zejména na sídlištích, kde špatně zaparkovaná vozidla často pohyb hasičské techniky i zcela znemožňují.
04.02.2020 11:01
(Aktualizováno: 4.2.2020 11:01)
Počet zhlédnutí: 340
PDF E-mail Print

„Projekt má za cíl zlepšit průjezdnost požární techniky ve městech, zejména na sídlištích, kde automobily parkují na obou stranách a ulička na průjezd často bývá menší než tři metry, které k průjezdu hasičská technika potřebuje. V případě, že je průjezd techniky blokován, musejí hasiči natahovat hadicová vedení, což zabere další, v těchto situacích velmi drahocenný, čas. Problém je také s nástupními plochami, kdy hasiči často řeší, že nemají v blízkosti domů místo pro ukotvení výškové techniky“, vysvětlila pracovnice ochrany obyvatelstva z Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Zuzana Strouhalová.

Pokud se chcete dozvědět více o projektu, sledujte profil na facebooku Parkuj ohleduplně – 3 metry k životu. Případně můžete kontaktovat přímo Zuzanu Strouhalovou na e-mail: zuzana.strouhalova@sck.izscr.cz.

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

3 m k zivotu_2 3m_k_zivotu_logo 3 m k zivotu_plakat 3 m k zivotu_1 3 m k zivotu_3