Z programu Regenerace městských památkových rezervací dostane nejvíce Kolín | mukolin.cz

Z programu Regenerace městských památkových rezervací dostane nejvíce Kolín

Kolín uspěl již po několikáté v dotačním programu Ministerstva kultury "Regenerace městských památkových rezervací". Kolín letos získal 2,3 milionu korun. Jedná se o největší získanou částku mezi městy v České republice.
12.02.2020 15:09

Ministerstvo hodnotilo program regenerace rezervací, který Kolín připravil, jako jeden z nejkvalitněji připravených v republice. Město proto získalo nejvyšší možnou známku, která kvalitu programu hodnotí a předběhl i města jako např. Praha či Brno. Projekty, na které Kolín žádal dotaci, jsou za 29 milionů korun. Z programu regenerace se v posledních letech opravuje zejména Žerotínský palác Kolínského zámku. Nejprve byly opraveny fasády, v loňském a letošním roce je na pořadu dne střecha, a poté se konečně budeme moci pustit do interiérů.

zerotinsky_palac_17_10_2019 (2)