Aktuální informace z radnice ke dni 24.03.2020 | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Úřední hodiny

Provoz Městského úřadu Kolín během nouzového stavu:

 

pondělí 8–11 hodin

středa 13–16 hodin

 

Vstup pouze jednotlivě

 

 

Czech POINT, Karlovo nám. 78:

 

8. 4. 2020  8–16  hodin

9. 4. 2020  8–12  hodin

 

O dalších změnách úředních hodin MěÚ Kolín budeme včas informovat.

 

Aktuální informace z radnice ke dni 24.03.2020

24.03.2020 13:30
(Aktualizováno: 24.3.2020 13:30)
Počet zhlédnutí: 1390
PDF E-mail Print

Případy nákazy na okrese Kolín

K dnešnímu dni je na okrese Kolín potvrzených 8 případů onemocnění koronavirem, z toho v Kolíně stále 2.

Krajská hygienická stanice pro Středočeský kraj pravidelně zveřejňuje aktuální situaci ve výskytu koronaviru ve Středočeském kraji ZDE

---------------------------------------------------------

Prodloužení omezení pohybu na veřejnosti až do 1. dubna

O prodloužení mimořádného opatření proti šíření koronaviru rozhodla v pondělí 23. března 2020 vláda. Omezení volného pohybu a pobytu na veřejnosti bude platit nejméně do 1. dubna 2020 do 6 hodin ráno. Ke stejnému datu byla prodloužena i všechna další dosud platná mimořádná opatření, kterými je například omezen až na přesně stanovené výjimky maloobchodní prodej a prodej služeb, zakázána přítomnost veřejnosti v restauracích či omezen provoz úřadů.

Vláda po diskusi přistoupila k další úpravě vyhrazené doby pro nákupy seniorů nad 65 let a držitelů průkazů ZTP/P starších 50 let a jejich nezbytného doprovodu. Od středy 25. března se zákaz vstupu jiných osob do prodejen posouvá na dobu od 8.00 do 10.00 hodin, přičemž nově bude platit jen pro maloobchodní prodejny potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží s prodejní plochou větší než 500 m2. V menších prodejnách tohoto sortimentu mají prodejci nařízeno, aby seniory a hendikepované osoby při prodeji upřednostnili.

Všechna usnmesení vlády v plném znění naleznete ZDE

---------------------------------------------------------

Linka pomoci

Již týden je v provozu LINKA POMOCI (721 952 438), kterou zřídilo město Kolín. Těchto služeb využilo již 110 občanů. Pro 36 z nich byl zajištěn nákup potravin a donáška léků. Ostatním byla poskytnuta požadovaná informace, případně jim byla nabídnuta jiná forma pomoci. Od zítřejšího dne budou dobrovolníci distribuovat pro seniory starší 65 let také roušky a jednorázové rukavice.

Linka je v provozu od pondělí do neděle od 8:00 do 17:00 hodin. Pomoc je určena zejména seniorům, osobám zdravotně postiženým, samoživitelům v nouzi a dalším občanům města Kolína, kteří si jinak nemohou tyto služby zajistit.

---------------------------------------------------------

K rouškám…

Dvě lípy před Městským úřadem Kolín posloužily jako „Rouškovník“. Šňůry mezi stromy od včerejšího dne slouží pro vzkazy či obrázky pro ty, kteří nám všem pomáhají, tedy záchranářům, dobrovolníkům, švadlenám…. Na šňůry pravidelně doplňujeme roušky, které šijí naše dobrovolnice. Slouží všem, kdo je potřebují. Můžete si zde vzít roušku nebo naopak nějaké pověsit, které jste vy sami ušili. Moc vás prosíme, berte si roušku jen pro vlastní potřebu, rouška se dá po vyvaření použít opakovaně, nepotřebujete tedy těchto roušek mnoho, myslete prosím i na ostatní. Děkujeme.

Pro uživatele roušek: nezapomínejte na důkladnou hygienu a péči o roušky. Roušky po užívání vyvařte a vyžehlete na nejvyšší stupeň. Tak Vám budou v dalších dnech sloužit dál.

---------------------------------------------------------

Distribuce a výlep informačního letáku

Zaznamenali jsme, že stále je ještě mnoho občanů (převážně seniorů), kteří nejsou dostatečně informování o vládních nařízeních a o možnosti využít linku pomoci. Proto jsme vyrobili jednoduchý informační leták, který díky našim dobrovolníkům je distribuován – vylepen do všech bytových domů, na hlavní veřejná místa, instituce, apod. Dobrovolníci roznesli po městě Kolíně 600 těchto informačních letáků.

 

Gabriela Malá
Nouzový stav

Obrázky

20_plakat_info_a4 24_3_2020-8706 IMG_4962

Přílohy

Plakat_info_A4_1 (30,7 kB)