“FIL” ZNOVU MEDVĚDEM! FILIP NOVOTNÝ PO ROCE OPĚT OBLÉKNE KOLÍNSKÝ DRES! | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

“FIL” ZNOVU MEDVĚDEM! FILIP NOVOTNÝ PO ROCE OPĚT OBLÉKNE KOLÍNSKÝ DRES!

21 letý křídelník, který v našem dresu působil na konci sezóny 2018/2019 se po sezóně v týmu mmcité1 Basket Brno vrací do Kolína, když podepsal smlouvu na dvě sezóny s následnou roční opcí.
22.07.2020 14:06
(Aktualizováno: 22.7.2020 14:06)
Počet zhlédnutí: 219
PDF E-mail Print
Hráč z nymburské basketbalové akademie v loňském ročníku Kooperativa NBL strávil na palubovce v průměru přes 16 minut a připisoval si takřka 5 bodů na utkání. V našem dresu pomohl týmu v sezóně 2018/2019 ve 13 utkáních, se skvělou bilancí 30 minut na utkání a takřka 12 body, 4 doskoky a 2 asistencemi na zápas.
 

Filipe, s basketbalem jsi začínal v roce 2010 v Josefově, jak se poté vyvíjela tvá hráčská kariéra?

Přesně tak, s basketem jsem začal u Baskeťáků Josefov, tady jsem hrál až do svých 15 let. Poté jsem odešel do basketbalové akademie Nymburk, kde jsem si vybojoval první profesionální smlouvu. Ke konci první sezony jsem hostoval právě do Kolína a zde jsem dostal herní prostor a získal potřebné sebevědomí. Druhou sezonu jsem strávil na hostování v Brně a teď už se moc těším na návrat do Geosan arény!

Jsi považován i přes svůj mladý věk za obávaného střelce zpoza třibodového oblouku, jaké další přednosti by si u sebe vyzdvihl?

Ano, na trojkové střelbě je moje hra hodně založená, dále pak věřím, že do kolínského týmu přinesu bojovnost, pomůžu na doskoku a v obraně.

Při angažmá v Nymburce jsi nastupoval vedle hvězd jak českého tak i mezinárodního formátu, na které spoluhráče nejraději vzpomínáš, s kým se Ti hrálo nejlépe?

S kým se mi hrálo nejlépe asi úplně posoudit nedokážu, ale určitě na toto angažmá vzpomínám jen v dobrém, zažil jsem, jak funguje klub na nejvyšší profesionální úrovni a mohl jsem se učit od těch nejlepších, což je vždycky super zkušenost.

V loňské, předčasně ukončené sezóně, jsi byl hráčem Brna, jak hodnotíš své působení pod Špilberkem?

Určitě to nebyla úplně ideální sezona, jak z pohledu týmového tak individuálního. Očekával jsem od sebe i od týmu určitě více. Ale bylo tam i mnoho pozitivního a věřím, že mě to posunulo zase o kus dál a příští sezona bude mnohem lepší!

Měl jsi mimo Kolína další nabídky? Proč jsi se rozhodl právě pro kolínské Medvědy?

Ano, nějaké další nabídky byly, ale myslím si, že v mém mladém věku je hodně důležitý herní čas, který věřím, že u Medvědů dostanu a budu mít příležitost ukázat, co ve mně je.

Jak jsi trávil období po ukončení sezóny? Udržoval jsi se ve formě?

Ano, ve formě jsem se udržoval. To nejkrizovější období, kdy bylo zakázáno úplně vše, jsem strávil s rodinou na chalupě v Krkonoších, což bylo super. Chodil jsem běhat, cvičil venku a pravidelně se otužoval. S postupným rozvolňováním jsme se přesunuli zpět domů do Jaroměře, kde pokračuji v přípravě na novou sezónu.

Poslední otázka, co by si vzkázal fanouškům kolínských Medvědů?

Že už se moc těším na shledání v kolínské Geosan aréně a věřím, že vytvoří stejně suprovou atmosféru jakou si zde pamatuji! A za sebe mohu slíbit, že se budeme rvát o každý bod.

BASKETBALL CLUB Kolín z.s.

Obrázky

5f145938f222903d5aaf6e3f_a