V pátek 12. 3. otevíráme druhé odběrové místo pro antigenní testování veřejnosti | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

V pátek 12. 3. otevíráme druhé odběrové místo pro antigenní testování veřejnosti

Oblastní spolek Českého červeného kříže Kolín ve spolupráci, a za výrazné podpory města Kolína, otevírá odběrové místo pro antigenní testování na onemocnění covid-19. Jedná se o druhé odběrové místo v Kolíně pro antigenní testování.
11.03.2021 11:51
Počet zhlédnutí: 4695
PDF E-mail Print

Nachází se v ulici Husova 112, v bývalé prodejně dětského zboží a kočárků. Veřejnosti je odběrové místo pro testování otevřeno od pondělí do pátku v čase od 12:00 do 19:30 hodin a v sobotu pak od 9:00 do 19:30 hod. Vždy v pátek odpoledne a v sobotu budou testovací místa obsluhovány dvěma odběrnými týmy, což výrazně urychlí průběh testování.

Zítra, v pátek 12. 3. bude testovací místo výjimečně v provozu již od 10 hodin.

V současnosti je odběr možný bez objednání. Rezervační systém bude zprovozněn během následujících dní. Odběrové místo neumožňuje odběry samoplátcům. Testy hradí zdravotní pojišťovna.

Na testování musíte mít s sebou občanský průkaz a průkaz pojištěnce.

Před testováním se nesmí minimálně 1 hodinu kouřit a ani žvýkat žádné žvýkací bonbóny, žvýkačky, neboť tato skutečnost může mít vliv na výsledek testu.

Upozorňujeme, že preventivní antigenní testování není primárně určeno pro osoby s příznaky onemocnění covid-19 nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. Osoby v karanténě musí 5. – 7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

Vyšetření se dále neprovádí u osob, u nichž neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Také se neprovádí u osob, kterým byl v posledních 3 dnech proveden test metodou RT-PCR s negativním výsledkem.

 

Parkování je možné v ulici Na Pobřeží viz plánek v příloze.

Gabriela Malá
Koronavirus

Obrázky

testovani_misto, parkovani testovani_husova-8 testovani_husova-3