Logotyp | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Logotyp

PDF E-mail Print

Dříve město i pro propagaci a prezentaci města využívalo svůj heraldický znak. Je to znak tradiční a oblíbený. Proč se tedy přistoupilo k hledání nového loga? Při řadě zejména méně oficiálních příležitostí a často i komerčních prezentacích se ukázalo, že tradiční heraldický znak města ve spleti nejrůznějších log a značek zaniká a jeho umístění mezi nimi nepůsobilo důstojně. Proto se město v loňském roce rozhodlo vyhlásit veřejnou soutěž na vytvoření jednotného vizuálního stylu reprezentujícího město Kolín. Základem je značka a logotyp. Soutěže se zúčastnilo 11 soutěžících. Někteří soutěžící předložili dva návrhy, což bylo v souladu s propozicemi soutěže, a celkem bylo soutěžícími předloženo k posouzení 19 návrhů. Odborná komise se jednoznačně shodla a jako nejzdařilejší logo a logotyp města Kolína vybrala návrh společnosti KLUCIvespolek, s. r. o., se sídlem v Kolíně. Autory vítězného loga jsou Honza Švarc, Michal Koubský a Jirka Novák.

Legenda k logu uvedená autory:

kolín - koliti - kůly - [cool] - cool in - kolín

Název Kolín patrně pochází ze staročeského slova „koliti“, tj. „zatloukat kolíky, kůly“, a souvisí s polohou Starého Kolína v často zaplavované oblasti na soutoku Klejnárky a Labe, v jehož okolí se pomocí dřevěných kůlů zpevňovala půda. Později byla pro rozvíjející se trhovou osadu vybrána výhodnější poloha na vyvýšeném místě 7 km západním směrem. Nová osada (a pozdější královské město) si ponechala jméno původní osady.

Logo je ve správě Oddělení marketingu a propagace Městského úřadu v Kolíně, který rozhoduje o jeho užití. Formulář žádosti o souhlas s použitím loga naleznete v příloze.

Dále je v příloze ke stažení logomanuál a loga města Kolína v různých formátech.


Poslední úprava: 15.06.2012 10:09:54, Petra Kučerová

Obrázky

logo1c-RGB-jpeg logoINV-RGB-jpg logo-RGB-jpeg logoINV1c-RGB-jpg ppzm-CMYK-jpeg

Přílohy

kolin logomanual (2,3 MB) logo_barevne (4,5 MB) barevne inverzni (4,4 MB) jednobarevne (22,7 MB) jednobarevna inverzni (4,4 MB) logo_box_barevne (4,5 MB) logo_box_jednobarevne (4,6 MB) znacka Projekt za podpory mesta (6,0 MB) zadost_logo (12,6 kB)