Odbor sociálních věcí a zdravotnictví | mukolin.cz

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví

Ulice: Karlovo náměstí 45
Město: Kolín I
PSČ: 280 12
Email: socialni.odbor@mukolin.cz

Organizační náplň

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví vykonává státní správu a samosprávu na úseku sociální péče a zdravotnictví.  Je pověřen výkonem sociálně právní ochrany dětí a v rámci sociální práce poskytuje sociální poradenství a pomoc přispívající k řešení nepříznivých životních situací. Vykonává funkci veřejného opatrovníka.  Zajišťuje provoz zařízení sociální péče a organizačních složek, které jsou zřízeny městem. Aktualizuje Komunitní plán sociálních služeb města Kolína. Odbor organizačně a administrativně zajišťuje činnost komise rady města – komise zdravotní a sociální a zvláštního orgánu – komise sociálně právní ochrany dětí.

Oddělení  sociálně právní ochrany (dětí) - základní informace ve verzi pro osoby se sluchovým postižením

Předpisy, kterými se řídí činnost odboru sociálních věcí a zdravotnictví

Informace o sociální pomoci

Odboru sociálních věcí a zdravotnictví města vydal plakát informující o možnosti pomoci v sociální oblasti pro občany města Kolína. Potřebná pomoc může být poskytnuta samotným odborem nebo Vás poskytneme kontakt na příslušnou organizaci či instituci.

Taneční úterky pro naše seniorky

Aktualizováno

Přijďte si zatančit v duchu vznešených tanců všech druhů, aneb tančit se dá v každém věku. Zapojíte celé tělo, zlepšíte si kondici i náladu. Stačí mít chuť, přijít a pobavit se nejen tancem, ale i společností.

Kluby pro seniory – akce v II. pololetí roku 2018

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Kolín pod záštitou místostarosty Tomáše Růžičky si dovoluje pozvat všechny své seniorky a seniory na akce, které se konají i mimo běžný program v Klubech seniorů města Kolín v druhé polovině roku 2018.

Moje maminka má Alzheimerovu nemoc

Pečujete doma o blízkého člověka s Alzheimerovou nemocí nebo některým jiným typem demence? Pak právě Vás zveme na setkání pečujících, které v Kolíně pořádá organizace Dementia I.O.V., z.ú. každý 4. čtvrtek v měsíci od 17.00 ...

Setkání „Pečujeme doma“ proběhlo

Setkání/konference nesoucí název „PEČUJEME DOMA“, která se konala v CEROP Kolín proběhla na přelomu prázdnin i tak s dobrou účastí. Setkání se účastnili jak pracovníci působící v sociální problematice, tak osoby, které poskytují péči svému blízkému.

Půjčovny kompenzačních pomůcek na Kolínsku - možnost jak rychle zajistit kompenzační pomůcku

Aktualizováno

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Kolíně zpracoval základní přehled půjčoven zdravotnických pomůcek na území obecního úřadu obce s rozšířenou působností Kolín, které umožňují zapůjčení pomůcky na nezbytně nutnou dobu.

< 1 2 >