GASPARÁDA 2019 - divadelní festival J. G. Deburaua | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

GASPARÁDA 2019 - divadelní festival J. G. Deburaua


Termín: 05.09.2019 16:00 - 06.09.2019 00:00
Místo: Karlovo náměstí

Věrni odkazu patrona festivalu Jeana Gasparda Deburaua uvedeme představení španělského mima a umělce Carlose Martíneze, který bez jediného slova promlouvá k divákům po celém světě již více než třicet let. Jeho show Hand Made získala ocenění diváků na 21. festivalu „Almada Theatre Festival“ v Portugalsku. Carlos o své práci napsal několik knih a jeho představení hostily velké televizní stanice (např. BBC) a mnoho světových divadel. V roce 2017 získal speciální ocenění za vynikající přínos mimickému umění od World Mime Organisation. Druhý festivalový den na pantomimu naváží studenti Katedry nonverbálního divadla HAMU autorskými etudami.
Celý festival zahájí humorné představení „Smetáček a syn“ dvou krásných masek, klauniády a nějaké akrobacie divadelního souboru G.N.A.T. (performeři Šimon Pliska, Andrej Lyga a režisér William Valerián). Představí divákům podívanou plnou zcela absurdních situací a zaručeně si tak získají děti i dospělé.
Program festivalu nabídne i další žánry nonverbálního umění – např. tanec. Taneční divadlo BUFO uvede zábavnou taneční groteskuCharles N. Tiendrebéogo v inscenací MEA CULPA odvypráví příběh moderních dějin Afriky. Hudba k inscenaci je dílem Elia Morettiho, který jí vytvořil na základě nahrávek reálných zvuků města a přírody Burkina Faso.
Nejen pro děti je určena pohádka Brouhádka, která vypráví o tom, co všechno se může stát ve světě broučků. Žonglování, akrobacie s prvky nového cirkusu, fyzického divadla s velkou dávkou humoru se odehrává také v Malířích od Bratrů v tricku. Nejedná se o akademické malíře ani o portrétisty, krajináře či karikaturisty, ale o malíře pokojů. O tom, co všechno umí tito malíři se svými štětci a štaflemi, se nechte přesvědčit sami. Humor rozhodně nechybí ani dalším představením – Prasečí cirkus od zmiňovaných Bratrů v tricku a ADEMENATO! od TEATR NOVOGO FRONTA s nimiž můžete vstoupit do světa 5D. Zde je budoucnost právě teď... na dosah vaší ruky... a vše se ovládá hlasem. A právě váš hlas rozhodne, na co se budete dívat!!! Toto rodinné představení vypráví o vlivu člověka na digitální vysílání.  
V.O.S.A. THEATRE patří závěr (včetně decentní ochutnávky) prvního festivalového dne – akrobaté, žongléři a živá muzika. Fantaskní výjevy a překvapivé vztahy rozehrávají úsměvy náhodných kolemjdoucích na překvapujících místech. V představení je použito šest zcela originálních strojů, které vycházejí z principů jízdních kol a velocipedů. Na technologické přípravě strojů se mimo jiné podílel i Josef Zimovčák, který na svém velocipedu objel doslova celý svět včetně zastávky v Kolíně. Vznikly tak stroje, které mají vůbec největší vyplétaná kola v Evropě.
Velkolepé rodinné představení NAUTILUS na motivy románů Julesa Verna završí letošní festivalový program. Příběh Pierra Aronnaxe a Kapitána Nema je vyprávěn světelnými a ohnivými efekty. Scénografickou dominantou projektu je 4,5 m vysoký geodesický dóm. Tato unikátní konstrukce svou variabilitou umožňuje tvůrčímu týmu využít široké škály divadelních prostředků a artistických disciplín. S pomocí stínohry, velkých loutek, akrobacie, light show, tance s ohněm i pyrotechnických efektů vás soubor BLACKOUT PARADOX přenese do světa vědeckofantastické literatury. (Hrají:  Irina Andrejeva, Aurora Apetaurová, Viktor Artner, Jiří Badal, Michael Bartizal, Štefan Capko, Jaroslav Dolejší, Michaela Hradecká, Matěj Kohout.)
Více informací o představeních a souborech sledujte na facebookových stránkách Města Kolína.
Přijďte se zkrátka pobavit, zasmát i žasnout!


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

plakatA2-2019-JPG

Přílohy

plakatA2-2019 1-4 PRINT noCM preflight (6,8 MB)