Kolínské kulturní léto 2019 – CHARIFEST – 5. ročník charitativního festivalu | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Kolínské kulturní léto 2019 – CHARIFEST – 5. ročník charitativního festivalu


Termín: 11.08.2019 17:00 - 11.08.2019 20:00
Místo: Kmochův ostrov

Již páté léto se na Kmochově ostrově koná CHARIFEST - charitativní hudební minifestival, kdy dobrovolným vstupným je možné přispět na provoz Skladu materiální a potravinové pomoci Farní charity Kolín. Dále bude opět možnost si nakoupit z charitativního šatníku a nebo si vybrat nějaký výrobek od seniorů z Dobrovolnického centra. Přijďte si poslechnout hudbu a podpořit dobrou věc.

Od 17 hodin se vám představí tyto interpreti:

Tereza Balonová

Od dvanácti let si píše vlastní písničky, sama se doprovází na kytaru a absenci kapely vynahrazuje použitím looperu, s nímž udělal díru do světa její vzor Ed Sheeran. Tereza Balonová, je již v osmnácti letech vyzrálou a komplexní zpěvačkou a muzikantkou. Díky skupině Jelen má za sebou už i svůj první koncert ve vyprodaném Foru Karlín. Kromě jedinečného zabarvení hlasu, které jí v písních dovoluje hojně pracovat s emocemi, vyčnívá mladá písničkářka i tím, že je naprostý samouk. V šesti letech uprosila rodiče, kteří nikdy nehráli na žádný nástroj, aby mohla začít navštěvovat kytarové lekce. Klasika ji ale nebavila, a tak se sama inspirovala svými oblíbenými interprety a začala psát vlastní písně. S prvními soutěžila už v pouhých dvanácti letech na folkovém festivalu Porta. O pět let později ho pro svůj autentický projev a výjimečný talent vyhrála. „Když mě rodiče v osmi letech vzali na koncert Metalliky do Edenu, byl to pro mě tak silný zážitek, že jsem ihned věděla, co chci dělat,“ vzpomíná talentovaná hudebnice. Podobně významný účinek na ni ale mělo i vystoupení folkové skupiny Čechomor. „Utekla jsem tátovi s mámou a vběhla do první řady, kde jsem muzikantům koukala pod nohy, co dělají. Chtěla jsem to taky umět,“ směje se Balonová, která dlouhé roky hrála závodně volejbal. Hudba ale nakonec zvítězila.

Už v roce 2015 vydala na vlastní náklad první desku Alchymie, opravdový zlom ale nastal právě až při jejím vítězství na Portě o tři roky později. Tehdy si ji všimla kapela Jelen a vybrala si ji jako předskokanku na své podzimní turné. V rámci něj poprvé vyrazila z klubů a studentských akcí na velká pódia.Před početným publikem se písničkářka představila úplně sama – s kytarou a looperem, zařízením, které nahrává a vrství zvuky přes sebe. „K využití looperu mě inspiroval Ed Sheeran. Viděla jsem na internetu videa, co všechno s ním dokáže, a krátce nato si z kapesného koupila svůj první základní přístroj. Na něm jsem se naučila vše potřebné,“ vysvětluje interpretka, jak intuitivně pracuje a učí se novým dovednostem. Časem si osvojila i hru na bicí nebo klávesy.

Z koncertů si Balonová odnesla mnoho nezapomenutelných zážitků. Ustála i krizové situace - například v Liberci se při hraní řízla do prstu, načež z ní začala stříkat krev. „Všimla jsem si, že si ode mě lidé poodstupují. Podívala jsem se na sebe a zjistila, že jsem celá zakrvácená. Prý jsem měla krev i v obličeji. Koncert je ale takový adrenalin, že jsem to moc nevnímala a vystoupení dohrála,“ říká. Největší euforii jí přinesl závěrečný vyprodaný koncert v pražském Foru Karlín: „Nikdy na to nezapomenu, splnil se mi tím sen. Najednou jsem já byla ten interpret, který stojí před plným sálem a všichni mu koukají pod nohy.“
Mimořádně nadaná zpěvačka nadále zůstává výhradní autorkou hudby a textů. Nyní pod vedením producenta Martina Ledviny pracuje na nových písních, které vyjdou na EP pod křídly nahrávací společnosti SinglTon.
 

Veronika Wildová a Divoko

Veronika Wildová je mladá česká písničkářka, aktivně vystupující se svojí kapelou Divoko. Svými písněmi snaží reflektovat a zároveň odlehčit tíživé pocity současné mladé generace. V její kapele Divoko hrají zkušení muzikanti a bývalí členové kapel Vltava nebo Lazy Bones. 
V loňském roce vydali singl “Krásnější ženy”, který se udržel několik týdnů ve Folkparádě Českého Rozhlasu a pomohl celé kapele na jejich vysněné festivaly, mezi které patřil SázavaFest nebo Rock for People. 

V roce 2019 plánují vydat EP, z něhož pochází i pilotní singl “Holka, měla by ses vdát”. O produkci se postaral bývalý člen kapely Chinaski a autor mnoha jejich hitů - Ondra Škoch. EP vznikalo ve studiu All Senses Štěpána Škocha. 
Veronika v Kolíně navštěvovala hned tři školy - 4. ZŠ, Gymnázium a ZUŠ, kde se naučila hře na klavír. 
 

GEORGE ARMENIAKOS

Narodil se v Athénách (Řecko). ROCK N ROLL ho upoutal v již ranném věku. V  mládí vystupoval v klubech jako zpěvák různých kapel. Také se objevil v řadě TV vystoupeních. Vydal 3 CD alba na německé značce  “RHYTHM BOMB RECORDS” se svojí kapelou “GEORGE & THE HUSTLERS”. Kapela se také zúčastnila na 4 CD kompilačních albech vydaných  pod značkou “RHYTHM BOMB RECORDS” a “ON STAGE RECORDS”.

 


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

Charifest_fb
Plakat_kulturni-leto_A3