Misterios del Amor Plaisirs de Musique - koncert sefardských písní | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Misterios del Amor Plaisirs de Musique - koncert sefardských písní


Termín: 24.09.2021 19:00 - 24.09.2021 20:00
Místo: synagoga Kolín

Osobitý hudební odkaz sefardských Židů v jedinečném podání souboru Plaisirs de Musique a zpěvačky Elišky Tesařové ožije v prostorách kolínské synagogy, která je mimo Prahu nejstarší a nejcennější památkou svého druhu v Čechách.

Temperamentní písně jsou plné emocí, v melodiích a textech se odráží nejen touhy jednotlivců, ale i bolestné a nadějeplné tóny odkazující na pohnuté dějiny tohoto národa. Program, který je na pomezí žánrů – klasického, lidově-tradičního a jazzového – nabízí posluchačům výlet do vzdálených a cizokrajných končin. Písně vycházely z bohaté tradice lidové hudby a byly doprovázeny v různých komunitách a v různých dobách různě. Tu loutnou, nebo jejím arabským předchůdcem – oudem, tu vihuelou, bubínkem, tamburínou, nebo zněly jen tak samotou noci. Jde sice o světskou hudbu, ale v zásadě jsou to písně hluboce duchovní, jejichž baladické texty nesou stopy utrpení svých tvůrců. Jména dávných hudebníků odvál čas, jejich prožitky tu ale s námi zůstávají. Hudba je emocionálně nabitá a hluboce osobní; ne však sentimentální, spíše hrdý povzdech než nářek. Dávné osobní zpovědi ve vyhrocených situacích jsou i v dnešní době blízké situacím, kdy láska a naděje je to jediné, co lidem zbývá.

Eliška Tesařová, zpěv, perkuse / Marta Kratochvílová, traverso, perkuse / Vladimír Třebický, perkuse / Marian Friedl, kontrabas, perkuse, zpěv / Jan Čižmář, loutna, kytara, theorba, zpěv, umělecký vedoucí

Představení se uskuteční s podporou města Kolín. Záštitu nad 1. ročníkem festivalu Rosa Bohemica převzal senátor prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc. Festival Rosa Bohemica je podpořen grantem Ministerstva Kultury.

www.rosabohemica.cz

Koncert sefardských písní, 24/9/2021/19.00 Kolín, Synagoga

Vstupné 100 Kč. Vstupenky můžete zakoupi online ZDE , nebo v Turistickém informačním centru Kolín, Karlovo náměstí 8, a pak samozřejmě na místě půl hodiny před začátkem koncertu.


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

RB_Misterios del amor_FB_1920_1080 - kopie

Přílohy

A5_Misterios_del_Amor (370,9 kB) Rosa_Bohemica_plakat_A2_Kolin (634,6 kB) Festival Rosa_Bohemica_mapa (3,1 MB)