mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 


Lesopark Borky

Lesopark Borky s pomníkem slavných medvídků, kteří se měli potkat u Kolína, tvoří oddechové a rekreační zázemí Kolína. Rovinaté labské břehy lákají k příjemným procházkám a projížďkám na kole nebo na kolečkových bruslích. Nenáročný terén v Kolíně je ideální nejen pro cyklistiku a bruslení, ale i pro rekreační běh. Nachází se zde také řada sportovišť, dětská a workoutová hřiště, bosá stezka i 4,5 km dlouhá naučná stezka s 10 zastávkami, která zájemce provede lesní krajinou podél řeky Labe. Celková délka trasy naučné stezky je 4,6 km.

Novou lávkou přes Labe se lze pohodlně dostat na Kmochův ostrov, přivítá vás rozlehlá odpočinková zóna s dětskými hřišti, discgolfovým hřištěm a  prostorným amfiteátrem. Po pravé straně promenády je umístěn pomník s bronzovou bustou a deskou kapelníka a skladatele Františka Kmocha od sochaře Jana Drobníka.

Aplikace a hra  v rozšířené realitě s názvem Tajemný Kolín vás provede po sedmi nejvýznamnějších památkách města, kam  patří vedle Karlova náměstí chrám sv. Bartoloměje se zvonicí a kostnicí,  synagoga a bývalá židovská škola, starý židovský hřbitov, zámek, věž Práchovna a rozhledna Vodárna. Po splnění úkolu čeká návštěvníky drobná odměněna.

tajemny.kolinzije.cz

Až prozkoumáte historické centrum města vydejte se na projížďku nejstarší polabskou řepařskou drážkou

Pro dospělé i pro děti nabízí Kolín také řadu cyklistických tras, např. podél řepařské drážky či okolo dějiště bitvy u Kolína.

Images

namapu-1-1 2018-Kolínská řepařská drážka_2 Borky ostrov_hriste 22_medvedi-2931