Výstava NINA BUMBÁLKOVÁ / Portrét Londýna / fotografie / Galerie města Kolína | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Výstava NINA BUMBÁLKOVÁ / Portrét Londýna / fotografie / Galerie města Kolína


Termín: 11.07.2018 10:01 - 22.09.2018 17:01
Místo: MĚSTSKÉ DIVADLO KOLÍN

NINA BUMBÁLKOVÁ / Portrét Londýna / fotografie

*1987, Chlumec nad Cidlinou

STUDIUM
2007-2010 VŠUP Praha, atelier fotografie (H.Alt; A.Vajd);
2010-2011 London College of Communication, moving i mage;
2012 University of Westminster, London; MA

Pracuje převážně jako fotografka, ale také natáčí filmy. Svými obrazy se snaží zaznamenat vnitřní pohled na městské subkultury a městské prostory. Její práce byly vystaveny v Praze, Londýně a New Yorku a v roce 2011 získala cenu Ministerstva kultury ČR pro mladé tvůrce. Žije a pracuje v Londýně. 

2010 Neighbourhood / čes. Okolí 

Cyklus snímků, kterými se vrací na místa, kde žila nebo která byla důležitá v jejím životě. Novým neemotivním materiálem, většinou obrazy budov, vytváří zcela nové prostředí, novou krajinu.

2011 Still life of Moving (Statický život v pohybu)

Projekt představuje sérii dokumentující londynske s quaty.  Jedná se o osobní vhled do této komunity, s  důrazem  na  zkoumání  identity  a  touhy  po  domově.  Toto  doslovné  a  metaforické  vyplňování prázdných prostorů má tendenci se projevovat v mnoha ohledech jako neúspěšné. Squatting, praxe obsazení volných nemovitostí bez souhlasu vlastníků, je kontroverzní otázkou. V důsledku právních změn ve Velké Británii se jí v médiích dostává velké pozornosti. Projekt Niny B se věnuje intimitě v daném prostředí. Každý z fotografovaných interiérů má svůj vlastní příběh a je něčím velmi osobním prostorem. Projekt je sociálním průzkumem prostřednictvím intimní interpersonální odysey.

2017 Men in a Box, 26 min

Před pěti lety přiměl infarkt Sama Hadfielda zastavit a zamyslet se nad skutečným smyslem svého života. Společně s trenérem Paulem založili v severním Londýně boxing klub pro bezdomovce a lidi s mentálním postižením. Boxing club, v kterém se neboxuje o mistrovské pásy a skutečným vítězstvím je šance znovu najít své místo na světě.

Z cyklu Portrét Londýna, 2015 čb fotografie,
matte litho-realistic,80 x 80 cm

o galerii zde


Zadal: Městské divadlo Kolín

Obrázky

nina bumbalkova