Dny seniorů v Kolíně | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Dny seniorů v Kolíně


Termín: 30.09.2018 09:45 - 02.10.2018 12:00
Místo: Kolín

V Kolíně tradičně slavíme mezinárodní den seniorů

První říjen patří Mezinárodnímu dni seniorů, který byl vyhlášený Organizací spojených národů v roce 1998. Letos pestrý program začíná již v neděli 30. 9. Tak jako každý rok určitě mnoho seniorů využije možnosti, kterou nabízí Řepařská drážka, a to jízdu pro seniory s vnoučaty zdarma v časech 9:45 nebo 11 hodin.

V pondělí dopoledne se Vám budou věnovat v Městské knihovně Kolín, kde uspořádají den otevřených dveří. Na Karlově náměstí v 10 hodin vystoupí kapela Studio Kolín a doprovodí tak dopolední prezentaci nejen kolínských sociálních služeb, ale i společností zabývající se kompenzačními pomůckami a dalšími službami pro seniory a zdravotně postižené osoby. Cestovní kancelář Monatour nabídne zájezdy 55+, dále se zúčastní farní charita, Český červený kříž nebo počítačový klub občanského sdružení M’am’aloca. Další zajímavostí bude měření krevního tlaku, BMI indexu a glykemie v prezentačním stánku společnosti  ProMedicus Home Care Services s.r.o., to vše zdarma. K aktivnímu trávení volného času pozve na své výlety Klub českých turistů Lokomotiva Kolín.  Při nepříznivém počasí se tento program odehraje v sále Městského společenského domu v Kolíně. Oblíbenou akcí je promítání filmu pro seniory a jejich pečující osoby. I letos zpestří program Soutěž o nejlepší bábovku. Vyhlášení proběhne na Karlově náměstí v 11:30 hodin. V podvečer Kino 99 Kolín promítne zdarma od 17 hodin film Každý milion dobrý.

Ani letos nebude chybět ranní plavání (od 6 do 8 h) pro seniory ve Vodním světě Kolín, které senioři mohou využít 1. a 2. 10. Senioři za hodinu návštěvy zaplatí symbolickou 1 korunu.

V úterý proběhne den otevřených dveří sociálních služeb, konkrétně v Centru pro seniory v ulici Rimavské Soboty, Domovech pro seniory v ulici Nad Zastávkou a ve Slovenské ulici, ve Spirále pomoci v ulici Antonína Kaliny, dále pak bude možné nahlédnout do Pečovatelské služby na Poliklinice a také se můžete přijít podívat do odlehčovacího Senior Centra Čtyřlístek Kolín.

Ani letos nevynecháme procházku. Letos je tematicky zaměřená na 100. výročí vzniku republiky. Postará se o ni Městská knihovna Kolín. Sraz je v 9 hodin u pobočky na sídlišti Benešova ul., nebo v 9.30 hodin v Husově ul.

Město Kolín tímto srdečně zve seniory na všechny zmiňované akce konané v rámci Dnů pro seniory.


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

Plakat_Dny-senioru_2018

Přílohy

Plakat_Dny-senioru_A2_2018_nahled (202,4 kB)