Mediální gramotnost - Prof. PhDr. Jan Jirák, Ph.D. | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Mediální gramotnost - Prof. PhDr. Jan Jirák, Ph.D.


Termín: 18.10.2018 17:00 - 18.10.2018 18:30
Místo: CEROP Kolín, Podnikatelský inkubátor Kolínský zámek

AVALON - reklamní studio Kolín, město Kolín, Městská knihovna Kolín a CEROP - příspěvková organizace Kolín pořádají vzdělávací cyklus MEDIÁLNÍ GRAMOTNOST.

Zvykli jsme si, že noviny, časopisy, rozhlas i televizní pořady jsou běžnou součástí našeho života. Nepozastavujeme se nad tím, bereme to jako samozřejmost. Ale ona to zdaleka samozřejmost není. Noviny a časopisy, pravda, provázejí člověka již několik staletí, ale televize? Stále mezi námi žijí lidé, kteří pamatují ,,svět před televizí". Nemluvě o tom, že mnozí pamatují ,,svět před mobily" nebo ,,svět před Facebookem".

Tyto - velmi rozdílné - ,,světy" napovídají, že podmínky, v nichž žijeme, se mění, a pokud chceme světu a svému životu alespoň trochu rozumět, nezbývá nám než pátrat po tom, co všechny ty změny znamenají. Co znamená pro náš život existence televize, jak ji známe? Co znamená pro náš život internet? A co chytré telefony?

Hledat odpovědi na tyto otázky není snadné. Životní tempo, mezigenerační rozdíly, nedostatek času na vzájemné porozumění, to všechno způsobuje, že se necháváme strhávat dravým proudem technologických proměn komunikace a nemáme čas se zastavit a přemýšlet o tom, co se kolem nás a s námi děje. 

Přesto stojí za to se o to pokusit. Jednou z cest je rozvíjet nejrůznější osvětové, vzdělávací, diskusní projekty, které se médiím a jejich roli v každodenním životě věnují. Na to je zaměřen cyklus MEDIÁLNÍ GRAMOTNOST.

Prof. PhDr. Jan Jirák, Ph.D.

 


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

Medialni gramotnost
MG1