SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ AREÁLU CHRÁMU SV. BARTOLOMĚJE V KOLÍNĚ | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ AREÁLU CHRÁMU SV. BARTOLOMĚJE V KOLÍNĚ


Termín: 20.09.2020 16:00 - 20.09.2020 21:00
Místo: chrám sv. Bartoloměje

20. září 2020 se Bartolomějské návrší v Kolíně poprvé v historii otevírá veřejnosti

Město Kolín Vás zve na slavnostní otevření areálu chrámu sv. Bartoloměje, které se bude konat v neděli 20. září 2020 od 16 hodin.

Celý areál chrámového návrší se honosí titulem národní kulturní památka. Její součástí je dominanta města, chrám sv. Bartoloměje, jehož vysoký katedrální chór postavil významný stavitel Petr Parléř, kostnice, budova bývalé farní školy, zvonice a parkány. Jeho větší část byla veřejnosti skrytá. Až doteď.

Více jak dva roky probíhala revitalizace areálu chrámu, jeho otevřením získává Kolín unikátní ucelené zákoutí v historickém centru města.

Důkladnými restaurátorskými pracemi prošla barokní kostnice. Množstvím kostí a bohatostí ornamentální výzdoby jde v rámci území ČR o stavbu srovnatelnou snad jen s kostnicí v Sedlci u Kutné Hory.

Významné rekonstrukce se dočkala zvonice, kde v prvním nadzemním podlaží je vystaven restaurovaný chrámový poklad. Dále nabídne lapidárium a vyhlídku na město z vnějšího ochozu. Zrekonstruována a zpřístupněna je i stará farní škola s moderní a interaktivní expozicí věnovanou událostem z historie města a slavným osobnostem Kolína. 

Kompletní obnovy se dočkaly vnitřní i vnější hradby, zelené parkány prošly terénními a sadovými úpravami a celkově tak vznikl ojedinělý relaxační prostor v centru města.

Na zpracování projektové dokumentace pracovali architekti z renomované pražské společnosti Masák & Partner s.r.o. Dodavatel stavby je sdružení společností BFK servis a. s. a GEMA ART GROUP a.s. Přípravné práce revitalizace započaly již v lednu roku 2018. Celkové náklady na rekonstrukci činí více jak 90 milionů korun, z toho 86 milionů je hrazeno z dotace a zbývajících 8,6 milionů z vlastních zdrojů města Kolína.

 

Návštěvní doba objektů:

duben – říjen

úterý – pátek           9–17 hodin

sobota – neděle        10–17 hodin

 

listopad – březen

pátek                       9–17 hodin

sobota – neděle        10–17 hodin

24., 25., 31. 12., 1. 1. zavřeno

 

Návštěvní doba areálu a parkánu: 

květen – září            

denně                      8–20 hodin

říjen – duben           

úterý – neděle          9–17 hodin


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

pozvanka_20.9._chram sv. Bartolomeje_Kolin

Přílohy

pozvanka_20.9._chram sv. Bartolomeje_Kolin (792,1 kB)