Kolínský Majáles bude! | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Kolínský Majáles bude!


Termín: 17.05.2021 00:00 - 23.05.2021 00:00
Místo: Kolín

Festival Kolínský Majáles se po roce opět vrací na kulturní scénu města Kolína. Letos proběhne tradičně v květnu, a to dokonce celý týden (17.–23.5.2021). Událost se pojí se sloganem „Stejná myšlenka, jinej festival”. Znamená to, že se nebude jednat o klasický formát festivalu, ale přichází s novým, alternativním programem, který má za cíl probudit občanskou angažovanost, kulturu a umění ve městě i v době pandemie.

Návštěvníci festivalu se letos budou moct výrazně více zapojit do dění celého festivalu. Čekají na ně interaktivní instalace v ulicích města, dobročinné projekty a bude možnost se zúčastnit také online programu – workshopů, diskuzí a přednášek různých zaměření. Harmonogram festivalu jako tradičně bude cílit také na kolínskou studentskou komunitu, kterou čekají vzdělávací aktivity na téma kritického myšlení, bezpečnosti na internetu a mnohá jiná. “Čím dál tím více vnímáme všudypřítomný stereotyp všedních dnů a nedostatek kulturního vyžití nejen mezi studenty a moc rádi bychom tuto pandemickou šeď trošku nabourali. Kultura, umění, občanská angažovanost a studentská aktivita jsou hodnoty, které chceme podporovat v každé době. Narozdíl od minulého roku jsme měli čas se na alternativní formu festivalu připravit, přizpůsobit se situaci a nachystat tak bezpečné, ale přesto kulturně zajímavé studentské oslavy jara," zmínil Lukáš Zeman, ředitel festivalu.

Pátý ročník studenty pořádaného festivalu se bude konat 17. - 23. května. Část programových bodů bude startovat už dříve, ale v květnu většina z nich vyvrcholí. Celý program budou pořadatelé postupně zveřejňovat na facebookové události a webových stránkách.

Kontakt: lukas.zeman@kolinskymajales.cz; cedrik.sin@kolinskymajales.cz

Webové stránky: kolinskymajales.cz

Facebook: www.facebook.com/kolinskymajales

Instagram: www.instagram.com/kolinskymajales

 

Kolínský Majáles je projekt, který si klade za cíl kulturně oživit město, nabídnout netradiční formu vzdělání, dát prostor mladým umělcům a vytvářet dobré mezilidské vztahy mezi mladými Kolíňáky. Zmíněných cílů se snažíme dosáhnout pořádáním několikadenního neziskového festivalu, plného hudby, divadel, přednášek, workshopů a různého druhu umění, který vnáší svěží vítr do každodenního stereotypu města a sjíždějí se za ním zdejší, i přespolní návštěvníci. Celá akce je pořádána výhradně kolínskými studenty středních a vysokých škol bez jakéhokoliv nároku na honorář. Odměnou za naší práci jsou pro nás získané organizační schopnosti a zkušenosti například s komunikací s médii a úřady, vytvářením grafického obsahu, marketingem, produkcí a týmovou prací. Tuto možnost získat zkušenosti nabízíme všem kolínským studentům a vytváříme tak originální vzdělávací platformu.


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

TZ_FOTO_2