Mezinárodní utkání atletů do 19 let | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Mezinárodní utkání atletů do 19 let


Termín: 24.08.2011 00:00
Místo: Kolín - atletický stadion v Borkách

Do Kolína se na letošní léto chystá jedna z nejvýznamnějších sportovních událostí ve Středočeském kraji potažmo i celé České republice. Ve středu 24.8.2011 se na zbrusu novém atletickém stadionu setkají výběry mladých atletů do 19 let zemí Visegradské 4 (ČR, Slovensko, Polsko a Maďarsko).  Akce nese název International Visegrad Match of Athletes U20 (zkr. IVM).  Utkání je koncipováno jako pětiutkání reprezentačních výběrů mladých atletů z jednotlivých krajů v regionu V4. Do Kolína tak zavítají reprezentanti Velkopolské atletické federace (Poznaň), Bratislavského atletického svazu a Budapešťského atletického svazu. Českou republiku budou reprezentovat dva celky: Reprezentační družstvo města Kolína a výběr České obce sokolské.

Prezident IVM Mgr. Antonín Morávek upozornil, že podobná akce je pro Kolín možností prezentovat nejen atletiku samotnou, ale také celý region jako místo, kde má sport své pevné místo. Hlavním partnerem IVM je Visegradský Fond. Dne 25.5.2011 rozhodla Rada velvyslanců V4 o přidělení pořadatelství tohoto utkání do Kolína . Pořadatelský atletický oddíl z Kolína tak uspěl mezi více než 250 žádostmi, což svědčí o perfektní předložené koncepci utkání.

Záštitu nad IVM převezme starosta Kolína Bc. et Mgr. Vít Rakušan, který přivítá všechny výpravy v reprezentativních prostorách kolínské radnice. Ambasadorkou utkání bude legenda světové atletiky a držitelka světového rekordu na 800 m paní Jarmila Kratochvílová. Snahou pořadatele bude vytvořit nejen špičkový atletický podnik, kde se střetne více než 200 mladých sportovců, ale také akci, která svým rozsahem zasáhne do kulturní a společenské roviny.

 


Zadal: TJ Sokol Kolín – atletika

Obrázky

visegrad_fund_logo_web_blue_800
LOGOTYP_visegrad