Kolínští skauti navštívili italské a slovinské partnery | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Kolínští skauti navštívili italské a slovinské partnery

Skauti a skautky z 1. střediska Kolín se ve dnech 27. 4. - 1. 5. vydali na mezinárodní výpravu do Slovinska a Itálie. Jejich hlavními cíli byla návštěva Lublaně, Postojenských jeskyní, Terstu, Benátek a Duino-Aurisina, partnerského města Kolína.
10.05.2017 07:10
Počet zhlédnutí: 1368
PDF E-mail Print

Akce proběhla pod záštitou místostarosty města Mgr. Michaela Kašpara, jehož jménem účastníci zdravili jak zástupce italské samosprávy, tak italské skautské vedení.
Michal Peroutka (skautským jménem Pérák) jako hlavní organizátor k výpravě uvedl: „Je to celkově už 8. zahraniční akce našeho střediska, svým rozsahem zatím největší. Tyto akce pořádáme mj. z toho důvodu, abychom dětem umožnili setkávat se se skauty z odlišného kulturního prostředí a posilovali jsme v nich myšlenku, že přes dílčí rozdíly jsme všichni součástí celosvětové skautské rodiny a vyznáváme stejné hodnoty, jako je tolerance, humanita, respekt a demokracie.“
První den se kolínští skauti podívali do slovinského hlavního města Lublaně a do Postojenských jeskyní. Druhý den strávili prohlídkou Duino-Aurisina a Terstu, kudy je provedly italské skautky. Třetí den se podívali do Benátek, kde se pozdravili s italskými skautkami, které se zde potkávali na své celostátní vzdělávací akci.
Italští skauti a jejich skautští přátelé ze Slovinska se nadchli pro myšlenku spolupráce a avizovali, že kolínské skauty navštíví v průběhu Kmochova Kolína 2018, kterých se pravidelně účastní i jejich obecní orchestry. „Jsme rádi, že se nám podařilo navázat přátelské vazby se skauty z jiných evropských zemí, o to více že se jedná o partnerské obce Kolína. Těšíme se, že se budeme moci dále potkávat a že budou mít naši členové možnost poznávat, že skautingu se daří i za hranicemi naší země a že jazyková bariéra ve skutečnosti bariéra není,“ doplnil vedoucí kolínského střediska Ondřej Vokál (skautským jménem Vokin).

Junák – český skaut, 1. středisko Kolín, z. s.

 

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

DSC_0152 P4300456 P4300306 benatky_foto3 benatky_foto2 DSC_0086