Město Kolín a Mastercard podepsali smlouvu o Smart Cities | mukolin.cz

Město Kolín a Mastercard podepsali smlouvu o Smart Cities

Společnost Mastercard dnes podepsala s městem Kolín Memorandum o spolupráci pro koncept tzv. Smart Cities. Memorandum podepsali ředitel Mastercard pro Českou a Slovenskou republiku a Rakousko Miroslav Lukeš a starosta Kolína Vít Rakušan.
10.10.2017 14:09

V rámci spolupráce na konceptu Smart Cities s městem Kolínem Mastercard bylo spuštěno bezhotovostní placení v autobusech městské hromadné dopravě. Od letošního září pak funguje v kolínské 6. Základní škole unikátní projekt multifunkční chytré Kolínské klíčenky.

Kolínská chytrá klíčenka, víceúčelová čipová karta, je první multifunkční klíčenkou pro žáky základních škol v Evropě a původním pilotním projektem 6. Základní školy v Kolíně. Je společným projektem města Kolín a společností Mastercard, Paynovatio, ČSOB a dalších. Kolínskou klíčenku od letošního školního roku využívají žáci 6. Základní školy v Kolíně, kde slouží jako elektronický zámek, identifikační průkazka, jízdenka v MHD a lze ji aktivovat i jako platební kartu. O úspěšný projekt je zájem nejen mezi českými městy a kraji, ale i v zahraničí.

Oddělení marketingu a propagace

kolinska_klicenka-(6) klicenka klicenka1 kolinska_klicenka-(1)