Rada města Kolína navštívila Sendražice | mukolin.cz

Rada města Kolína navštívila Sendražice

Další z výjezdních zasedání Rady města Kolína se uskutečnilo 4. prosince v příměstské části Sendražice.
06.12.2017 15:31
(Aktualizováno: 6.12.2017 15:31)

V tělocvičně Základní školy se členové Rady města Kolína spolu s vedoucími odborů MěÚ sešli zhruba se 40 obyvateli Sendražic. V úvodu setkání zrekapituloval starosta Vít Rakušan a místostarosta Michael Kašpar investice provedené v průběhu roku 2017.

Dále se hovořilo především o plánovaných investicích v roce 2018, např. o výměně veřejného osvětlení v celých Sendražicích a Zibohlavech, výměně oken základní školy a další investice do mateřské školy. Hojně se debatovalo o městském rozhlase. Občané Sendražic byli podrobně seznámeni s novým fungováním varovného informačního systému, kdy bylo podrobně vysvětleno, k jakým změnám došlo. Především se to týká změny z analogového systému na systém digitální. Zároveň byl nastíněn další postup, jak nejlépe zajistit hlášení v místním uzavřeném okruhu Sendražic, na který jsou obyvatelé této příměstské části zvyklí.

Občanům Sendražic patří omluva za problémy s distribucí Zpravodaje města Kolína v posledních dvou měsících. Doručovatel v této oblasti pochybil, na výtku nereagoval, a proto s ním byla ukončena spolupráce. Příští roznos v Sendražicích bude dozorovat přímo vedoucí distribuční sítě na místě a pomocí předkontroly (v době distribuce) bude situaci monitorovat a zajistí 100% roznos.

V následné diskuzi s občany se hovořilo např. o městské autobusové dopravě, kdy v řešení je výrazné zpoždění linek MAD, možnosti získání kompostérů (město čeká na dotaci) a možnosti získání žlutých popelnic (distribuce žlutých popelnic se uskuteční na jaře roku 2018).

Město Kolín bude v příštím roce opět pokračovat v setkávání se s občany, termíny budou včas zveřejněny.

Oddělení marketingu a propagace

DSC02243 DSC02245 DSC02244