Beseda s Michalem Dlouhým přilákala téměř sto lidí | mukolin.cz

Beseda s Michalem Dlouhým přilákala téměř sto lidí

Městská policie Kolín ve spolupráci s městem Kolín zorganizovalo besedu se spoluautorem námětu k populárnímu seriálu ČETNICKÉ HUMORESKY a autorem mnoha knih s četnickou tématikou a rodákem z nedaleké Kutné Hory Michalem Dlouhým. Ten kdysi oslovil režiséra Antonína Moskalyka s námětem na potom tak úspěšný a do několika řad prodlužovaný seriál. Na podobné policejní historky poté napsal celkem osmnáct knih.
09.01.2018 07:06

Dva salonky Městského společenského domu jeho fanoušci zcela zaplnili, vstup byl zdarma, jen si zájemci museli předem vyzvednout pozvánku v podatelně Městského úřadu v Kolíně.

Michal Dlouhý, oblečený do historické četnické uniformy, popsal nejdříve vývoj četnictva u nás a pak přidal i několik úsměvných historek z natáčení, sám se setkal i s potomky četníků, kteří byli pro seriál předlohou a pocházeli z pátračky v Hradci Králové. Také odpověděl na několik otázek. Městská policie zakoupila od autora osm knih, které získali vylosovaní návštěvníci. V závěru všem zájemcům autor své knihy podepsal a opatřil svérázným razítkem Četník Michal Dlouhý – Praha. „Jsme spokojeni, akce se opravdu vyvedla, přišlo hodně lidí, kteří se zaujetím poslouchali vyprávění o tom, jak četníci lidem především pomáhali,“ dodala Helena Honkiszová z Městské policie Kolín.

Oddělení marketingu a propagace

DSC_4922 DSC_4929 DSC_4954 DSC_5021