Město Kolín vyhlásilo veřejnou výtvarnou soutěž na téma „Současné umění ve veřejném prostoru“ | mukolin.cz

Předmětem soutěže je získání dvou soutěžních návrhů na realizaci dvou dočasných uměleckých děl, které budou umístěna v prostoru proluky ulice Politických vězňů v Kolíně v ploše zeleně. Cena pro každé dílo bude 75 000,-Kč.
14.09.2018 09:58

Pojetí a kompoziční začlenění bude ponecháno na volné kreativitě autorů.

Díla by měla komunikovat s divákem a bezprostředním okolím jakožto součást veřejného prostoru. Po dobu instalace by se měla stát plnohodnotnou součástí zvoleného místa, měla by přispět k oživení a kultivaci daného prostoru, k vytvoření nové identity a být katalyzátorem veřejné diskuse.

Porotci soutěže jsou Zdeněk Fránek, děkan Fakulty umění a architektury v Liberci, Markéta Fantová, umělecká ředitelka Pražského Quadriennale, dále zástupci Kolína, výtvarník Pavel Rajdl, Petr Švolba a Veronika Marešová, kurátorka Galerie Středočeského kraje GASK. Porotu za závislé reprezentuje městský architekt David Mateásko.

Více informací: https://zakazky.mukolin.cz/vz00000480

Proluka-foto souc_umeni_verejny_prostor_Kolin_porota (2)