HLASUJTE V ANKETĚ – Použití zábavní pyrotechniky v Kolíně ANO či NE? | mukolin.cz

HLASUJTE V ANKETĚ – Použití zábavní pyrotechniky v Kolíně ANO či NE?

Má se použití zábavní pyrotechniky regulovat? Jaký je Váš názor na ohňostroje, dělbuchy a petardy?
30.01.2019 11:28
(Aktualizováno: 30.1.2019 11:28)

Oslavy příchodu nového roku jsou tradičně spojeny s používáním rachejtlí, petard, dělbuchů a jiné zábavní pyrotechniky. Zatímco někteří si světelné a zvukové efekty užívají, pro řadu dalších představují nepříjemné zážitky. Zejména chovatelé psů, koček, ptáků, dobře vědí, jak zvířata trpí.

Přestože Česká republika disponuje zákonem o pyrotechnických výrobcích, nestanovuje žádná omezení při jejich používání. Jinými slovy lidé mohou odpalovat rachejtle kdykoli a kdekoli se jim zachce, pokud tím neruší noční klid. Obce a města ale mohou příslušnými obecně závaznými vyhláškami ohňostroje na svém území omezit.

A proto se ptáme Vás, občanů, jak si představujete používání zábavní pyrotechniky v Kolíně? Odpovědi na anketní otázky budou podkladem pro následnou diskuzi o tomto tématu.

Vyjádřete svůj názor ZDE

orez