Město Kolín uspořádalo konferenci Chytré město v praxi | mukolin.cz

Město Kolín uspořádalo konferenci Chytré město v praxi

Město Kolín, jako jedno z předních měst v zavádění chytrých opatření, ve spolupráci se společností SPEL, a.s. a dalšími partnery, uspořádalo konferenci na téma CHYTRÉ MĚSTO V PRAXI. Konference se konala ve středu 15. května 2019 v prostorách CEROP Kolín podnikatelského inkubátoru v areálu kolínského zámku.
16.05.2019 09:08
(Aktualizováno: 16.5.2019 09:08)

Konference Chytré město v praxi byla určena především odborné veřejnosti, zástupcům měst a obcí, která mají inovativní přístup k řízení svého města, kladou důraz na dlouhodobá a efektivní řešení problematiky dopravy, životního prostředí, bezpečnosti a aplikují chytrá řešení v praxi.

Konference se konala ve dvou sálech, v každém sále probíhali čtyři bloky přednášek, prezentací a diskuzí. Konference se zúčastnilo celkem 78 účastníků a bezmála 20 přednášejících a odborných garantů.

V prvním sále se přednášky týkaly dopravy a životního prostředí. Byly představeny aktuální trendy rozvoje dopravních systémů a dopravní telematiky, koncepční přístup k řešení dopravy v klidu ve městech, na což plynule navázala společnost SPEL, a.s. s moderním řešením s jasnými přínosy - Smart4City.  Další témata se týkaly životního prostředí, byl představen projekt Stromy pod kontrolou, který řeší monitoring zeleně právě i v Kolíně.

Druhý sál byl věnován „životu ve městě“, aplikacím, které město Kolín využívá pro efektivní komunikaci mezi městem a občany, především byla představena aplikace Kolín v mobilu městům, které právě zvažují pořízení aplikace jako dalšího moderního nástroje komunikace. Stěžejním tématem života v každém městě je bezpečnost, proto tématem další přednášky byl projekt Bezpečné město Kolín. Při této přednášce byla „naostro“ vyzkoušena i SOS hláska, zařízení, které v krizových situacích, kdy je vyžadováno rychlé přivolání bezpečnostních a záchranných složek, může v prvních minutách ohrožení zachránit život. V Kolíně jsou takové SOS hlásky instalovány dvě a jsou napojeny na Městskou polici Kolín.  Celou konferenci ve druhém sále zakončila prezentace místostarosty Michaela Kašpara nejen o projektu Kolínská klíčenka, ale o všech SMART řešeních, které město Kolín aplikuje a dále vyvíjí.

„Cílem konference bylo představit fungující projekty, vytvořit diskuzní platformu pro sdílení zkušeností v oblastech SMART řešení a řízení měst a obcí, hledat odpovědi na současné problémy a přicházet s novými inovativními řešeními. O tuto konferenci byl velký zájem a dle kladných reakcí a četných diskuzí účastníků konference byl cíl konference nejen naplněn, ale i mnohonásobně překročen. Děkujeme všem přednášejícím a odborným garantům za jejich čas a účastníkům za obrovský zájem“, uvedl na závěr místostarosta Kolína Michael Kašpar.

DSC_2573 DSC_2592 DSC_2597 DSC_2615 DSC_2619 DSC_2554 DSC_2532 DSC_2572 DSC_2558 DSC_2542