Městský úřad Kolín získal 1. místo v soutěži Přívětivý úřad | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Městský úřad Kolín získal 1. místo v soutěži Přívětivý úřad

To nejvyšší ocenění, 1. místo, získal Městský úřad Kolín v rámci Středočeského kraje v soutěži Přívětivý úřad, kterou pořádá Ministerstvo vnitra ČR. V soutěži jsou oceňovány přívětivé úřady v rámci všech krajů a také tři nejvíce přívětivé úřady v celé ČR. Cílem soutěže je ocenit úřady s nadstandardní kvalitou služeb pro občany.
16.05.2019 15:30
(Aktualizováno: 16.5.2019 15:30)
Počet zhlédnutí: 630
PDF E-mail Print

Dne 15.května 2019 proběhlo v Olomouci vyhlášení čtvrtého ročníku. Městský úřad Kolín v rámci Středočeského kraje získal ocenění za 1. místo, které převzala tajemnice úřadu PhDr. Dagmar Soukupová. Úřady obcí s rozšířenou působností byly hodnoceny na základě dotazníkového šetření, do kterého se dobrovolně přihlásilo cca 146 obcí III. typu. Na druhém místě se umístilo město Kladno, třetí skončilo Slaný.

Soutěž hodnotí přívětivost a otevřenost obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám.  Mezi hlavní kritéria soutěže patří – dostupnost úřadu, otevřený a komunikující úřad, online úřad a úřad zapojující veřejnost. Ocenění je výsledkem práce městského úřadu, vedení města a všech zaměstnanců, kteří se podílejí na vytváření moderního úřadu a snaží se zlepšovat služby pro občany.

Zajištěn je on-line objednávkový systém pro agendy občanských a řidičských průkazů a cestovních dokladů, což umožňuje občanům objednat se na vybraný termín. V tomto záměru bude městský úřad i nadále pokračovat pro další agendy. Vlastní webové stránky umožňují občanům dostat se ke všem informacím, které potřebují v určitých úředních záležitostech. Občané naleznou rozklikávací rozpočet města, přehled uzavřených smluv nad 50.000 Kč. Zveřejňují se veškeré dokumenty týkající se jednání Zastupitelstva města a navíc se poskytují on-line přenosy ze zasedání Zastupitelstva města, videozáznamy a hlasové záznamy. Úřad pořádá pravidelná setkání s občany, na kterých mohou občané participovat na rozvoji města a dále provádí formou anket a dotazníků zjišťování názorů a stanovisek občanů.

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

priv_urad-2