Mezinárodní den jógy | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Mezinárodní den jógy

Mezinárodní den jógy se v ČR i po celém světě slaví 21.6. už pátým rokem a v Kolíně máme tuto příležitost už potřetí.
11.06.2019 14:11
Počet zhlédnutí: 74
PDF E-mail Print

Ve čtvrtek 21. června 2019 od 16 hodin ve studiu RelaxMe formou ochutnávky různých lekcí jógy jak pro začátečníky, tak pro ty, kteří už nějakou zkušenost s jógou mají. Tak jako každý rok bude výtěžek z celé akce věnován spolku Prales dětem a jejich projektu Green Life na záchranu pralesů na Sumatře.

„V loňském roce se v Kolíně podařilo za tímto účelem vybrat 8 090 korun. Získali jsme certifikát na nákup 9 arů deštného pralesa. V roce 2017 jsme získali certifikát na 5,6 arů a já doufám, že se nám v rámci třetího ročníku podaří vybranou částku zvýšit a přispět tím ke zvětšení plochy zachráněného pralesa.“ dodává Jana Macháčková, organizátorka této charitativní akce.

Minimální výše příspěvku je 90 Kč za lekci, kterou zachrání 10 m² deštného lesa, tedy denně kyslík pro 90 bytostí.

Díky pralesům a oceánům dýcháme, žijeme. Vzniká zde i obrovské množství vzdušné oblačnosti – vody, která zde utváří dokonalý koloběh. Tato vzdušná oblačnost pocházející z rovníkových deštných pralesů opět stabilizuje klima na Zemi a je klíčovým faktorem pro zemědělství, tedy zásobování planety sladkou dešťovou vodou a to u nás v České republice. Mimo jiné v deštných pralesích žije navíc přes 50% všech živých organismů a roste zde více než polovina rostlin a stromů. Posuňme svoje osobní myšlení a přístup ke každodennímu způsobu života do roviny odpovědnosti vůči planetě.

Přijďte se mezi nás třeba jen podívat, poslechnout si krátkou přednášku od zástupce spolku Prales dětem Petra Coubala od 17 a 18 hodin, nasát atmosféru nebo zjistit, čím vás může jóga obohatit. Každý z Vás může zachránit svůj AR deštného pralesa ve prospěch rozšíření rezervace Green Life na Sumatře, která je světovým příkladem spolupráce lidí na ochraně světového přírodního dědictví deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat.

Instruktoři se vzdávají svého nároku na honoráře, studio RelaxMe poskytuje své prostory a služby recepce zdarma. 

Více informací včetně programu na stránkách studia RelaxMe, Zborovská 1100, Kolín 2 -  www.relaxme.cz, v události na Facebooku i ve veřejné skupině „Jógování s Janou“ (anebo na www.pralesdetem.)

Těšíme se na vás!

Jana Macháčková

 

www.relaxme.cz

e-mail: info@relaxme.cz

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

Mezinarodni_den_jogy_2019