Kolín hledá návrhy pro Cenu města Kolína za rok 2019 | mukolin.cz

Kolín hledá návrhy pro Cenu města Kolína za rok 2019

Kolín hledá další osobnost! Nominovat osobnosti na další Cenu města Kolína můžete do 31. ledna 2020 i vy. Cena města se uděluje mimořádným počinům ve všech oblastech společenského života města - pokud osobnost přispěla k rozvoji a šíření dobrého jména, nebo ocení mimořádné projevy odvahy při záchraně lidských životů.
14.01.2020 08:54

Pokud tedy máte trvalý pobyt na území města, nebo jste právnická osoba či kolektiv osob sídlící v Kolíně, můžete své kandidáty zasílat buď poštou na adresu městského úřadu, nebo e-mailem na oddělení marketingu: marketing@mukolin.cz.

Cenu města Kolína poprvé získal v roce 2012 malíř, výtvarník, keramik a pedagog Pavel Rajdl. Ocenění převzal 22. dubna v obřadní síni kolínské radnice. V roce 2013 získal cenu Miloš Kim Houdek, patriot kolínské kulturní scény. V roce 2014 ocenění převzal vedoucí turistického oddílu František Vošvrda.

Následující rok 2015 Kolín udělil ceny hned ve dvou kategoriích: v jednotlivcích získal Cenu města Kolína bývalý primář dětské chirurgie v kolínské nemocnici Václav Navrátil. Oceněn byl také kolektiv pracovníků Policie ČR - KŘP Středočeského kraje, územní odbor Kolín.

V roce 2016 cenu získal novinář, překladatel a bývalý československý ministr obrany, kancléř prezidenta Václava Havla a český velvyslanec v Ruské federaci v letech 1996 - 2000 Luboš Dobrovský. Cenu města Kolína za rok 2017 získal hudebník Ivo Svatoš. V loňském roce převzala ocenění za celoživotní práci s dětmi  Věra Svobodová a in memoriam Hana Greenfieldová (Lustigová), kolínská rodačka židovského původu, která se do Kolína vracela a pořádala zde vzpomínkové akce k výročí kolínských transportů.

20181213_093929_resized