Slavnostní poklepání na základní kámen v rámci projektu Sportovní haly v Borkách | mukolin.cz

Vedení města, kolegové z Odboru investic a územního plánování a zástupci zhotovitele, firmy STRABAG se setkali v Borkách, kde probíhá výstavba nové sportovní haly. 16. června se na místě stavby uskutečnilo symbolické poklepání na základní kámen.
17.06.2020 07:54

Nová sportovní hala je koncipována jako jednopodlažní se zázemím a tribunou pro diváky. Vhodná je pro sporty jako je házená či florbal. V interiéru se bude nacházet recepce a foyer, navazující prostory kavárny a klubovny, které je možné vzájemně propojit či naopak uzavřít. V přední části objektu jsou navrženy toalety pro návštěvníky, bloky šaten a hygienické zázemí sportovců. Vše je propojeno chodbou ústící v přední i zadní části do haly tak, aby se nemíchal provoz diváků a sportovců.

Hřiště o rozměru 40x25 m lemuje ochranná zóna 2,5 m. Na jedné straně se nachází lavice se střídačkami a prostor pro komentátora a rozhodčího, na straně druhé navazuje na vstup vyvýšená tribuna, která zajišťuje oddělení diváků od hrací plochy a rozhled po hřišti. Na jedné z kratších stěn bude realizována lezecká stěna. Palubová podlaha haly bude splňovat podmínky dle certifikace sportů FIBA LEVEL 1 (Mezinárodní basketbalová federace) a IHF (Mezinárodní házenkářská federace). Zajímavým architektonickým prvkem nové haly je použití přírodního materiálu (dřevěný obklad) v interiéru i exteriéru, díky kterému bude budova korespondovat s okolním prostředím.

Kromě samotné haly zrealizuje společnost STRABAG také parkoviště s více než 80 parkovacími místy, rozšíří příjezdovou komunikaci a zajistí vysázení zeleně.

Hala je navržena jako nízkoenergetická, kdy město Kolín požádalo o dotaci téměř 40 mil.Kč z Operačního programu životního prostředí.

Hana Morová
Sportovní hala v Borkách