Rada města Kolína navštívila Zibohlavy | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Rada města Kolína navštívila Zibohlavy

První letošní výjezdní jednání Rady města Kolína se uskutečnilo v pondělí 14. září v Zibohlavech.
16.09.2020 10:02
(Aktualizováno: 16.9.2020 10:02)
Počet zhlédnutí: 157
PDF E-mail Print

Setkání s občany příměstské části se uskutečnilo tradičně v kulturním domě. O diskuzi s radními a vedoucími odborů MěÚ Kolín byl opět velký zájem. Diskutovat přišlo téměř 50 občanů Zibohlav.

Nosným tématem byla kanalizace Kolín – Zibohlavy. Předmětem této veřejné zakázky jsou stavební úpravy – výstavba splaškové kanalizace včetně veřejných částí kanalizačních přípojek a kanalizačního přivaděče včetně čerpací stanice. Většina dotazů se týkala této investice, jako např. doba realizace (65 týdnů od převzetí staveniště), zda dojde k omezení dopravy, sběrných dvorů, apod. Na všechny otázky dotazující dostali ihned odpovědi. 

Další diskuze se týkala např. údržby zeleně, přidání hlásiče městského rozhlasu do ul. Hasičská nebo požadavku na uložení telefonních kabelů do země.

V diskuzi se občané dotazovali i na parkování aut v ulicích, což bude řešit MP, čištění ulic a celkový úklid Zibohlav, zde bude informace předána společnosti AVE. 

Posledním větším tématem, o kterém se diskutovalo, byla výstavba víceúčelového hřiště v Zibohlavech.  V současné době je připraven realizační projekt, vydané stavební povolení. Zbývá provést vynětí z půdního fondu. Tento projekt je prozatím v plánu realizace investičních akcí pro rok 2021 zahrnut. 

Další výjezdní setkání je plánováno na 19. října od 17 hodin ve Štítarech. Občany této příměstské části Kolína budeme včas informovat, zda se setkání uskuteční.

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

vyjezd_Zibohlavy_3 vyjezd_Zibohlavy_1 vyjezd_Zibohlavy_2