Omezení činnosti Městského úřadu v Kolíně - aktualizace | mukolin.cz

Omezení činnosti Městského úřadu v Kolíně - aktualizace

Vláda v rámci vyhlášeného nouzového stavu omezila také činnost úřadů a institucí tak, že úřední hodiny pro veřejnost budou po dobu dvou týdnů jen dva dny v týdnu a pět hodin denně.
22.10.2020 08:54
(Aktualizováno: 22.10.2020 08:54)

V  souvislosti s tímto krizovým opatřením bude úřední doba Městského úřadu v Kolíně od 12.10. do 3.11.2020 upravena takto:

Pondělí     12 – 17 hodin

Středa        8 – 13 hodin

Z důvodu zhoršené epidemiologické situace na MěÚ Kolín  a na základě doporučení KHS informujeme veřejnost o uzavření a omezení pracovišť:

• Oddělení evidence vozidel a schvalování technické způsobilosti vozidel – omezen provoz přepážkového pracoviště pro vozidla registrovaná v ČR
  • Oddělení evidence řidičů a správního řízení – omezena agenda zkoušek uchazečů o řidičské oprávnění
  • Přepážkové pracoviště registru řidičů – registr řidičů pracuje v nouzovém režimu, pouze vydáváme po předchozí domluvě již hotové doklady. Za tímto účelem volejte 321 748 130 Bc. Karáskovou, případně 321 748 140  Bc. Jenešovou. Žádosti o nové doklady podávejte na okolních úřadech (můžete podat na jakékoli obci s rozšířenou působností – Kutná Hora, Čáslav, Český Brod, Poděbrady, Nymburk). Důvodem tohoto opatření je pracovní neschopnost všech referentů registru řidičů, která nastala současně od 19.10.2020.
  • Oddělení sociální péče a zdravotnictví funguje v omezeném režimu

Dále informujeme veřejnost o zastavení online objednávání klientů pro toto období. V případě naléhavých a neodkladných záležitostí se může klient objednat telefonicky nebo písemně (e-mailem).

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje vyzývá k dodržování všech opatření: „Koronavirus SARS-CoV-2 je zcela novým virem, který má velký potenciál exponenciálního šíření nakažlivého lidského onemocnění Covid-19. Šíření nemoci vzdušnou cestou, pomocí kapének obsahujících infekční agens, které se dostávají do okolí nemocného při mluvení, dýchání, kašlání a kýchání, patří mezi nejhůře ovlivnitelný přenos nákazy, proto dodržováním protiepidemických opatření se eliminuje riziko šíření vzniku infekčního onemocnění Covid-19 mezi dalšími osobami“, uvedla Bc. Klára Smetanová, DiS., Rada oddělení protiepidemického pro okresy Kolín a Kutná Hora.

Gabriela Malá
Koronavirus