Od středy 14. října se zpřísňují krizová opatření | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Od středy 14. října se zpřísňují krizová opatření

Jejich rozsah schválila vláda na jednání v pondělí 12. října 2020. Od středy bude platit omezení shromažďování maximálně na šesti osob. Nová opatření uzavírají prakticky veškerou výuku ve školách. Zavřeno musí mít i všechny restaurace, bary a kluby. Od středy platí také zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Nově budou muset lidé nosit roušky i na nástupištích MHD.
13.10.2020 08:35
Počet zhlédnutí: 466
PDF E-mail Print

Opatření platí od středeční půlnoci do 3. listopadu s výjimkou zavření škol, které platí do 1. listopadu. Opatření by se po týdnu mohla zmírnit, pokud se reprodukční číslo za týden sníží na 0,8.

PŘEHLEDNĚ: Jaká další opatření začnou ve středu platit?

Omezení shromažďování na 6 lidí

Od středy 14. října do úterý 3. listopadu platí omezení shromažďování na šest lidí (s výjimkou rodin či zaměstnání).

Uzavření škol

Od středy 14. října do neděle 1. listopadu budou pro prezenční výuku uzavřené všechny školy s výjimkou mateřských. Žáci a učitelé přejdou na distanční výuku. 

Budou vyčleněna zařízení pro děti pracovníků záchranného systému, především lékařů a zdravotních sester. Vysoké školy mohou pořádat zkoušky, kde není více než 10 lidí. Zakazuje se pobyt studentů, kteří mají jiné bydliště v ČR, na kolejích, internátech s výjimkou těch, kterým vláda uložila pracovní povinnost. Pracovní povinnost se přitom týká studentů vybraných ročníků lékařských fakult, farmacie, zubního lékařství a vyšších odborných a středních zdravotnických škol. Na středních školách bude zakázána praktická výuka. Základní umělecké školy musí zrušit i dosud povolenou výuku „jeden na jednoho“.

Uzavření restaurací, barů a klubů

Od středy 14. října do úterý 3. listopadu budou zcela uzavřeny restaurace a bary. Restaurace budou moci vydávat jídlo pouze s sebou. Výdejní okénka restaurací budou moci fungovat do 20:00. Uzavřeny nebudou hotelové restaurace. Ty budou hostům k dispozici do 20:00.

Zákaz pití alkoholu na veřejně přístupných místech

Od středy 14. října do úterý 3. listopadu bude také platit zákaz pití alkoholu na veřejně přístupných místech.

Roušky i na zastávkách MHD

Od úterý 13. října bude v Česku povinné nosit roušky i na zastávkách veřejné dopravy, tedy na jejich nástupištích, v přístřešcích a čekárnách.

V celé republice platí povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov od 10. září. Chránit si ústa a nos je nutné při cestách hromadnou dopravou nebo návštěvách úřadů a zdravotnických a sociálních zařízení.

web Ministerstva zdravotnictví ČR

web Vlády ČR

Aktuální situace ve výskytu koronaviru ve Středočeském kraji

Gabriela Malá
Koronavirus

Obrázky

krizova_opatreni_covid

Přílohy

opatreni_14.10 (256,8 kB)