Budova Obchodní akademie v novém kabátku | mukolin.cz

Budova Obchodní akademie v novém kabátku

Dnešním sundáním lešení se ukázal do plné krásy výsledek rekonstrukce fasády budovy Obchodní akademie.
11.01.2021 17:11
(Aktualizováno: 11.1.2021 17:11)

Velkou zásluhu na celé práci má náš městský architekt David Mateásko a Dorota Havlíková z Národního památkového ústavu, kteří za podpory vedení města vedli nelehký boj s investorem o navrácení k původní historické podobě. Účel tohoto projektu byl přitom z pohledu investora jasný. Optimalizace tepelných ztrát zateplením. Jsme rádi, že se obě strany nakonec domluvily a příběh má dobrý konec a nezůstalo jen u nahrazení kopií z materiálu tepelného izolantu.
Více podrobností se dočtete v lednovém Zpravodaji. Děkujeme také řediteli školy Dušanu Zahrádkovi, který o opravu školy usiloval.

Pro porovnání naleznete ve fotogalerii také  foto z roku 2018 před rekonstrukcí fasády (foto: Roman Šulc) a také historický grafický list od V. Morstadta z roku 1861, který ukazuje původní podobu budovy.

Obchodni_akademi_2018_Roman_Sulc V. Morstadt - graf.list z r.1861 ( výnos z obrazu šel na zřízení školních hodin ) (1) obch_akademie (1 of 1)-3 obch_akademie (1 of 1)-6 obch_akademie (1 of 1)