Informace k očkování v Kolíně | mukolin.cz

Informace k očkování v Kolíně

Na četné dotazy k organizaci očkování veřejnosti v Kolínské nemocnici sdílíme následující informace. Očkování bude probíhat v Centru pro vzdělávání a péči o zaměstnance, pavilon „U“ (bývalá svobodárna) ON Kolín, ulice U Nemocnice 321. Jedná se o objekt umístěný mezi dětským hřištěm a plaveckým bazénem - viz přiložený plánek.
21.01.2021 07:53
(Aktualizováno: 22.1.2021 07:53)

Předpokládáme, že očkovací centrum pro veřejnost by mělo zahájit svoji činnost 1. 2. 2021 v 7 hodin.
Provozní doba byla stanovena: Po – So 7 - 11 a 11:30 - 15:30 hodin.
Zájemci o očkování se do budovy dostaví v souladu s předem stanoveným termínem očkování, který jim byl přidělen centrálním rezervačním kalendářem https://registrace.mzcr.cz/ a v doprovodu maximálně jedné osoby (!). K očkování je třeba mít připravený průkaz totožnosti, kartičku zdravotní pojišťovny, vyplněný dotazník zdravotního stavu a pod svrchníkem krátký rukáv (urychlí aplikaci očkovací látky).

Bezbariérový vchod do budovy je směrem od nemocnice, možný vstup je i ze strany plaveckého bazénu, kde je malé parkoviště, které Vám bude k dispozici (20 míst). Další možnosti pro parkování budou ve spolupráci s Městem Kolín vyhrazeny přímo v ul. U Nemocnice (podélná parkovací místa). Na organizaci parkování se bude alespoň zpočátku podílet Policie České republiky v součinnosti s Městskou policií. Dále je možno využívat parkoviště u obchodního domu Kaufland, které je vzdáleno cca 500 m. Nejbližší autobusová zastávka městské hromadné dopravy je na lince č. 13 před plicním oddělením – 70 m od objektu.

Jak očkování probíhá?

1. REGISTRACE NA RECEPCI (Připravte si občanský průkaz, kartičku pojišťovny, případně poslední zprávu od lékaře, vyplněný dotazník)
2. KONZULTACE S LÉKAŘEM
3. APLIKACE VAKCÍNY – OČKOVÁNÍ
4. PO OČKOVÁNÍ VYČKEJTE V ČEKÁRNĚ 30 min. (Pokud nemáte na vakcínu žádnou reakci a cítíte se dobře, můžete po 30 minutách opustit čekárnu. V opačném případě informujte sestru.)
Po absolvování procedury prosíme o opuštění parkovacího místa co nejdříve.
Vzhledem k tomu, že může dojít k avízovanému snížení dodávek očkovacích látek, je třeba počítat i s možnými změnami v očkovacím rezervačním systému, který je v současné době nedostupný právě z důvodu nedostatku vakcín.
Rezervace termínu očkování je možná pouze prostřednictvím centrálního rezervačního systému MZČR na: https://registrace.mzcr.cz/

Pokud si nevíte rady, je možné využít centrální infolinku 1221 nebo Linku pomoci města Kolín 721 952 438.
Souhrnné informace k očkování jsou rovněž dostupné na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR ZDE:
Ohledně informací k vlastnímu očkování v očkovacím centru ON Kolín, se obracejte na adresu: covidockovani@nemocnicekolin.cz
Aktuální informace a změny naleznete na http://www.nemocnicekolin.cz.
Nemocnice nezajišťuje dopravu pro zájemce o očkování.
O změnách Vás budeme informovat.

Oblastní nemocnice Kolín, a.s.

letak_ockovani planek vakcina info dotaznik