Více jak 2 tuny odpadu posbírali Kolíňáci v rámci akce Ukliďme Kolín! | mukolin.cz

Více jak 2 tuny odpadu posbírali Kolíňáci v rámci akce Ukliďme Kolín!

Hlavní úklidový termín v Kolíně byl letos 22. dubna. Přes 100 jednotlivců či rodinných skupinek si na určených stanovištích vyzvedlo pytle na odpad. Víme ale, že minimálně další desítka občanů použili vlastní pytle nebo se do akce zapojila tak, že nasbíraný odpad dovezli na svém autě přímo na sběrný dvůr či do společnosti AVE.
30.04.2021 12:43
(Aktualizováno: 30.4.2021 12:43)

V letošním roce se jednalo především o úklidy individuální, ale věříme, že při dalším např. podzimním úklidovém termínu budou možné i hromadnější akce, a zapojí se i školy nebo třeba celé společnosti, jako tomu bývá např. u automobilky Toyota.

"Budeme rádi, pokud se v úklidech nepoleví, bude se uklízet po celý rok, ale hlavně, pevně věříme, že nebude k bezohlednému odhazování odpadků v Kolíně v tak velké míře docházet. Moc bychom si to přáli!“, dodal starosta města Kolína Michael Kašpar.

Všem, kteří se do akce zapojili, patří velký DÍK!

Cílem akcí "Ukliďme Česko, Ukliďme svět" je odstranit nelegálně vzniklé černé skládky a pohozené odpadky.

Uklidme_kolin_1 Uklidme_kolin_2 Uklidme_kolin_3