Dívky z CrossDance uspěly ve světovém finále taneční soutěže World Championship Continent vs Continent | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de

V neděli 11. července se tanečnice z kolínského klubu CrossDance, vedeného Naďou Eretovou a Vladimírem Vidnerem, úspěšně předvedly ve světovém finále taneční soutěže ´Continent versus Continent´.
13.07.2021 12:16
(Aktualizováno: 13.7.2021 12:16)
Počet zhlédnutí: 493
PDF E-mail Print

V soutěži ´World Championship Continent versus Continent´, pořádané mezinárodní taneční organizací IDO, museli tanečníci nejdříve projít národní kvalifikací, následně pro Evropu probíhala 4 mistrovství (západní, východní, severní a jižní Evropy) a 10 nejlepších evropských tanečníků z každé kategorie se v neděli 11. července utkalo ve světovém finále s nejlepšími tanečníky Asie, Severní a Jižní Ameriky, Afriky a Austrálie.

V něm měl své zástupce i Kolín. Z Mistrovství Evropy na něj postoupily z medailových pozic sólistka Barbora Šrámková a duo Kateřina Ann Hannay + Anna Víšková a z dalších finálových postupových pozic ještě sólistky Melisa Antošová (děti), Veronika Martínková a Alžběta Kvapilová (junior) a dueta Šrámková + Nguyen, Martínková + Sedláčková a Burdová + Pácalová.

A jak v nedělním finále mistrovství světa IDO kolínské tanečnice uspěly?

Barbora Šrámková se v sólových tancích v kategorii do 12 let umístila v TOP 8 hned se třemi svými choreografiemi. Získala stříbro (caribbean show sólo), bronz (salsa) a 5. místo (LA show sólo) a k tomu v duetech s Ngoc Ha Nguyen v juniorské kategorii společně vybojovaly 5., 6. a 7. místo.

Alžběta Kvapilová se prosadila mezi sólisty juniorské kategorie a za svoji choreografii caribbean show byla porotou oceněna bronzovou medailí. Bronzovou medaili získalo také dětské duetko Kateřina Ann Hannay a Anna Víšková. V první desítce finále souboje 5 kontinentů se umístila také sólistka Melisa Antošová (děti), Veronika Martínková (junior) a duo Gabriela Pácalová a Klaudie Burdová.

Ve finálových kolech soutěže IDO ´Continent versus Continent´ se v artových disciplínách nejlépe umisťovali tanečníci z USA, Asie a Austrálie, v disciplínách urban jasně vévodila Kanada a v couple disciplínách (salsa, atd.) byl sice očekáván nápor tanečníků z Jižní Ameriky, ale dle výsledků je ovládla Česká republika.